Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz GLA

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Kategorie kompaktních SUV má konečně zástupce značky Mercedes-Benz. A nová třída GLA přišla změnit pravidla. Progresivní vzhled spojuje výrazné sportovní linie s charakteristickými stylovými prvky SUV.

Výkonné a úsporné motory a pohonem všech kol 4MATIC s offroadovou technologií umožňují dynamický jízdní styl za všech okolností na jakékoliv vozovce i mimo ní. Samozřejmostí je přítomnost nejmodernějších asistenčních a bezpečnostních systémů.

Kabina nového vozu GLA oslní svým sportovním vzhledem a vynikající ergonomií. Interiér i exteriér lze široce přizpůsobit individuálnímu vkusu.

První kompaktní SUV společnosti Mercedes-Benz propojuje konstrukční kořeny ve stylu kupé s velkou každodenní praktičností. Vedoucí role, kterou hraje v segmentu kompaktních prémiových allroadů, se působivě odráží v jeho designu městského životního stylu.

Strukturovaná kapota s prolisem nad motorem a maska chladiče s rozměrnou třícípou hvězdou propůjčují přední části obzvláště robustní vzhled. Dynamický design předních světlometů umocňuje použití LED technologie. Povedené proporce pokračují plochou linií střechy do rozšiřující se zádě.

Úroveň individuality zvyšují tři volitelné řady designových výbav a příslušenství Style, Urban a AMG, které propůjčují novému vozu GLA tři zcela odlišné charaktery.

Sportovně navržený, přitom ergonomický interiér nového vozu GLA otevírá zcela nové světy. Flexibilita a rozmanitost výbav se zdá být neomezená. Komfortní sedadla jsou ve standardní výbavě, sportovní sedadla za příplatek. Ozdobné prvky jsou na přání z broušeného hliníku nebo přirozeně žilkovaného dřeva. Panoramatické střešní okno za příplatek umocňuje celkovou atmosféru.

Třída GLA je k dispozici výhradně s čtyřválcovými vznětovými a zážehovými motory.

Dieselový motor s čtvrtou generací technologie common-rail má objem 2,1 litru a nabízí v modelu GLA 200 CDI 100 kW, nebo o 25 kW více ve verzi GLA 220 CDI. To při spotřebě pouhých 4,4l/100 km a splnění požadavků emisní normy Euro 6.

Základní benzínovou jednotkou je 1,6litrový motor GLA 200 s výkonem 115 kW a nízkou spotřebou 5,8l/100 km. Dvoulitrový GLA 250 disponuje výkonem 155 kW.

Standardem je 6-stupňová manuální převodovka s krátkým a přímým řazením umožňující rychlé řazení a zároveň poskytující vysokou úroveň pohodlí řazení. Pro vozy GLA 200 CDI a GLA 200 lze objednat automatickou dvouspojkovou převodovku 7G-DCT s třemi jízdními režimy.

Modely GLA 200 CDI, GLA 220 CDI a GLA 250 lze spojit s pohonem všech kol 4MATIC. Podle situace lze přenést 100 až 50 procent točivého momentu na přední nápravu a 0 až 50 procent na zadní nápravu. V důsledku toho se systém pohonu všech kol pružně a nepozorovaně přizpůsobí příslušné dopravní situaci. Obrazovka ON&OFFROAD ve spojení s pohonem všech kol 4MATIC zobrazuje na centrálním mediálním displeji v terénu stoupání, náklon a světovou stranu.

 

 

 

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Systém COLLISION PREVENTION ASSIST dokáže samostatně brzdit v případě blížící se srážky. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.

Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Systém asistenta dopravních značek je schopen rozpoznat omezení rychlosti nebo úseky se zákazem předjíždění a také jejich konec a zobrazit je ve sdruženém přístroji a v mapě na centrálním displeji. Parkovací systém PARKTRONIC s příplatkovou zadní kamerou pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa a usnadňuje parkování vydáváním konkrétních pokynů pro řízení.

Skvělý přístup k multimédiím je samozřejmostí ve třídě GLA. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci a lze jej rozšířit o navigaci Becker MAP PILOT.

Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní nebo sadě Drive Kit Plus je zaručená integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro zážitek z hudební produkce třída GLA nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 450 wattů.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  GLA 200 d 4MATIC Style

  707 850 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLA 200 d 4MATIC Style

  724 790 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLA 220 4MATIC

  983 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  GLC 220d 4MATIC

  1 039 390 Kč s DPH