Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz Citan Kawa (skříň)

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Město má nového hrdinu. Mercedes-Benz Citan Kawa svou univerzálností a přizpůsobivostí reaguje na množství požadavků kladených na městský dodávkový automobil. Usnadní vám život, ať už podnikáte v jakémkoliv oboru.

Pro skříňovou dodávku Citan Kawa jsou k dispozici tři různé délky, s největším rozvorem přináší nákladový prostor až 3,8 m3 a užitečnou hmotnost 890 kg. Mnoho popruhů, kotvících bodů a ližin zajistí bezpečnou přepravou, posuvné dveře i na obou stranách a zadní dvoukřídlé dveře nebo výklopné dveře umožní pohodlný přístup.

Interiér skříňové dodávky Citan má výbavu dosahující vysokého standardu, která vytváří příjemné prostředí, díky němuž se usnadňuje a zpříjemňuje plnění pracovních povinností. Dodává se také s řadou komfortních a bezpečnostních funkcí.

Řada vznětových i zážehových motorů od 55 po 84 kW má to správné řešení pro specifické požadavky a oslní spotřebou od 4,3l/100 km.

Nejmodernější skříňová dodávka Citan Kawa je důkazem, že i pracovní vozidlo může mít líbivý design. Citan dává najevo svou příslušnost ke značce Mercedes-Benz výraznou maskou chladiče s dvěma lamelami a rozměrnou třícípou hvězdou. Sportovně vypadají přední nárazník a světlomety s denním svícením dále zvyšují dojem z vozidla.

K dispozici jsou tří různé délky Citanu: 3937 mm (kompaktní), 4321 mm (dlouhý) nebo 4705 mm (mimořádně dlouhý), tomu odpovídají tři různé délky rozvoru a tři různé délky ložné plochy 1369, 1753 a 2137 mm. Objem nákladového prostoru je 2,4, 3,1 a a 3,8 m³ a užitečná hmotnost 490, 760 a 810 kg. Výška nákladového prostoru je 1258 mm.

Přední dveře mají široký úhel otevření, aby se usnadnilo nastupování a vystupování. Standardní posuvné dveře vpravo a volitelné posuvné dveře vlevo umožňují dobrý přístup do nákladového prostoru.  Standardní dvoukřídlé zadní dveře usnadňují nakládání a vykládání vozidla díky širokému úhlu otevření, zejména tehdy, když jde o velké předměty, jako je Europaleta. Křídla dveří se aretují v 90stupňové poloze a lze je otevřít až do 180 stupňů. Alternativou jsou také výklopné dveře.

Dostatek místa pro nářadí a materiál znamená také velkou zodpovědnost. U skříňové dodávky je proto řidič a spolujezdec chráněn dělicí stěnou před padajícím nákladem, nečistotami a zápachem. Náklad může být díky upevňovacím pásům a standardně dodávaným upevňovacím okům upevněn k podlaze nákladového prostoru. Za příplatek dodávané dřevěné boční obložení chrání kovový povrch a zlepšuje hlukovou a tepelnou izolaci. Dřevěná podlaha v příplatkové výbavě usnadňuje nejen nakládání, ale i čistění.

Zcela do roviny sklopné sedadlo spolujezdce umožňuje získat ložnou délku až 2,9 metru, řidič je nadále maximálně ochráněn díky posuvné ochranné mříži. Výklopný střešní panel na zadní straně střechy umožňuje v případě potřeby přepravovat extrémně dlouhé předměty i tímto způsobem.

Interiér Citanu okouzluje příjemným prostředím, v němž se velice dobře pracuje. Manuálně nastavitelné sedadlo řidiče a výškově nastavitelný volant umožňují precizní vyladění jízdního komfortu. Snadno čitelný sdružený přístroj s indikátorem optimálního řazení podporuje hospodárnou jízdu. Koncepce odkládacích prostor poskytuje mnoho úložného prostoru, dobře dostupného i během jízdy. Systém vytápění a větrání ve standardní výbavě vytváří příjemné pracovní klima.

Při spojení vysoké dynamiky, nízké spotřeby paliva a ohromujících jízdních vlastností máte z jízdy prostě radost: ať už v husté městské dopravě, kde budete těžit z obratnosti Citanu, nebo při jízdě mimo město či na dálnici, kde si můžete plně vychutnat jeho sílu. Aby Citan dokázal splnit požadavky, které jsou na něj kladeny, jsou k dispozici jak vznětové motory s vysokým točivým momentem, které jsou nabízeny s výkonem 55 kW, 66 kW a 81 kW a spotřebou od 4,3l/100km, tak i zážehový motor s 84 kW.

V závislosti na motoru bude skříňová dodávka Citan vybavena buď pětistupňovou, nebo šestistupňovou převodkou, s řadicí pákou umístěnou na středové konzoli ve snadném dosahu řidiče.

Pro Mercedes-Benz samozřejmostí jsou pokročilé bezpečnostní a asistenční funkce: elektronický stabilizační systém ADAPTIVE ESP, přední i boční airbagy pro obě sedadla, asistent rozjíždění do kopce Start-off Assist, akustický asistent parkování, světelný a dešťový senzor nebo světla pro denní svícení. Citan je k dispozici jen s pohonem předních kol. Díky malému průměru otáčení 10,1 m (kompaktní verze), 11,2 m (dlouhá verze) nebo 12,4 m (mimořádně dlouhá verze) se může řidič cítit v městském provozu uvolněněji.

Z komfortních funkcí využijete rádio s podporou USB, Aux-in, Bluetooth a CD, palubní počítač, manuální klimatizaci, loketní opěrku s úložnou schránkou, elektrické ovládání oken či vyhřívaná elektrická zpětná zrcátka.