Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy CLS Shooting Brake

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Jedinečnost. Výjimečnost. Honosnost.

Tradice se setkává s moderní technologií. Zkuste se odpoutat od aury tohoto vozu - nebude to snadné. Koncepce tohoto vozu totiž uchvacuje řidiče i odborníky již po desetiletí: díky své prostornosti, líbivému luxusnímu interiéru a prvotřídní jízdní dynamice. V novém podání od Mercedes-Benz - modelu Shooting Brake třídy CLS. 

CLS Shooting Brake představuje vylepšení designérských principů společnosti Mercedes- Benz a vychází ze zásad estetiky a avantgardy. To jej staví do prestižní řady vozů, které mění celý trh, jako je SLK, třída M a první čtyřdveřové kupé CLS.

Nový CLS Shooting Brake se řídí ideálem v každém ohledu. Velmi úsporné vznětové i zážehové motory přinášejí potěšení z jízdy a sportovní zážitek i zodpovědnost vůči životnímu prostředí. Od hospodárné dieselové verze CLS 250 CDI až po CLS 63 AMG S-Model 4MATIC s motorem V8 biturbo všechny motory dodávají maximální výkon a točivý moment v celém provozním rozsahu otáček.

Řadicí pádla na volantu, standardní automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS (7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT v modelech AMG) a mimořádně přesně vyladěný systém Direct-Steer zajišťují intenzivní zážitek při řízení. A tlumiče DIRECT CONTROL slibují výjimečné vnímání vozovky. Tento systém tlumení se automaticky přizpůsobí jízdní situaci a zlepšuje stabilitu vozidla.

CLS Shooting Brake je sportovní vůz s pěti sedadly a velkým zavazadlovým prostorem. Jde o speciální model pro ty, kdo stojí mimo mainstream a nechtějí se při svém cestování vzdát ani sportovních rysů ani zavazadlového prostoru. Tento vůz představuje další vrchol v řadě nápaditých luxusních vozidel Mercedes-Benz a má potenciál stát se vlajkovou lodí v novém segmentu trhu.

Poutač pozornosti. Osvěžující. Příkladný.

Existují věci, které inspirují celou generaci. Protože něco dělají jinak. Protože vyčnívají z davu. Jako model Shooting Brake třídy CLS. Nikdy nebyl vozem kombi. Ani vozem kupé. Vždy nesrovnatelný.

Přítomnost následuje tradici: Linie vozidla CLS Shooting Brake jsou reminiscencí historických sportovních vozidel Mercedes, která fascinovala celá desetiletí. Nejdůležitější vizuální prvek: Takzvaná „klesající linie“ nového bočního designu.

Tato linie vozidla CLS Shooting Brake začíná na horní hraně světlometu, klesá směrem k zadní části vozidla, rozšiřuje se jako zadní křídla. Výrazné svaly podtrhují charakter tohoto jedinečného konceptu vozidla.

Boční a zadní pozoruhodné pohledy linie střechy a velké dveře zavazadlového prostoru. Shooting Brake přijímá proporce Coupé: dlouhá kapota a vysoké boky s nízko položenými bočními okny bez rámů.

Extravagantní design boků vozidla CLS Shooting Brake je výrazný a fascinující: Nápadná linie střechy, odvážně zakřivené hrany a jemně klenuté plochy, to vše dohromady vyjadřuje kompletně nový, vzrušující design.

Design zadní části vozidla CLS Shooting Brake je výkonný a čistý. Pozoruhodná je také záď vozu s velkými dveřmi zavazadlového prostoru. D-sloupky se směrem nahoru zužují a atletické zadní blatníky rozšiřují zadní část vozidla směrem dolů, a tím mu dodávají mimořádně sportovní vzhled.

Detaily exkluzivního příslušenství zdokonalují jeho sportovní vzhled: Třetí brzdové světlo LED, dveře zavazadlového prostoru s velkým oknem, širokým chromovaným pásem, elektromechanickým otvíráním a zavíráním. Optický dojem je zesílen koncovými LED světly, která se točí směrem dopředu a zasahují do boků vozidla, zobrazují inovativní vysoce kvalitní design a jedinečný světelný vzor v noci.

Ale ti, kteří chtějí propůjčit výrazným křivkám vozidla CLS Shooting Brake ještě dynamičtější kvality, tak mohou udělat volbou příplatkové sady Sport-Exteriér nebo sady Sport AMG.

Inovativní. Efektivní. Výkonný.

Každý sebemenší detail, každá komponenta, každá sekunda se počítá. Za účelem zajištění optimálního zapalování vznětového motoru. Již od doby, kdy jsme na trh uvedli první sériově vyráběný osobní automobil se vznětovým motorem, tuto hnací konfiguraci neustále dále vyvíjíme. Pro maximální tažnou sílu a vysokou účinnost – i v nové generaci třídy CLS.

Tyto motory jsou výkonné, hospodárné a obzvlášť čisté. Protože splňují emisní normu Euro 6 a byly zkonstruovány s pomocí technologie Mercedes-Benz, aby zajistily efektivní snížení spotřeby a emisí. Stručně řečeno jde o BlueTEC.

Tato koncepce mezi jiným snižuje neošetřené emise na absolutní minimum. Proto z těchto vozů nevycházejí prakticky žádné oxidy dusíku, protože jsou z výfukových plynů téměř zcela odstraněny. Dosahuje se toho pomocí vyzkoušené technologie selektivní katalytické redukce (SCR). A nasadili jsme další technologie BlueEFFICIENCY, které nám společně pomáhají dosáhnout maximální environmentální kompatibility. 

Přesvědčivé. Svižné. Živé.

Každé nastartování motoru je vzrušujícím zážitkem. Při každém rozjezdu se budete cítit nabití energií. Pokaždé, když sešlápnete plynový pedál, můžete s radostí očekávat ještě více. Naše zážehové motory ve vozech třídy CLS nové generace současně šetří palivo a emise, kdykoli je to možné. A to bez snížení výkonu.

Tyto motory vyhovují normě Euro 6 a využívají technologie z balíčku opatření BlueEFFICIENCY, aby bez výjimky dosáhly nejvyšších úrovní environmentální kompatibility. Byla zlepšena i energetická účinnost pomocných systémů.

Kromě toho funkce ECO start/stop zaručuje úspory paliva. A ECO displej na přístrojové desce podněcuje řidiče k dalšímu snížení spotřeby úpravou jeho stylu jízdy.