Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy S

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Vysněný vůz a vynikající příklad pro celé odvětví - nová třída S. Každý kontakt s tímto jedinečným luxusním sedanem je zážitkem: cestujte, pracujte, odpočívejte, vychutnávejte si v klidu a dojeďte bezpečně - žádný jiný vůz nedokáže nabídnout více než tento vzor všech sedanů.

Tvary nové třídy S spojují stylovou nadřazenost se sportovní elegancí. Vzrušující linie evokují sílu a dynamiku, a to ještě před tím, než se vůz rozjede. Interiér odpovídá příslibu exteriéru: zde se spolu snoubí prostornost, přitažlivost a komfort a nabízí nepřekonatelnou atmosféru pohody. To náleží pouze třídě S.

Velikost je hodnotou sama o sobě, dimenzí svobody. Proto mají všichni cestující ve vozech nové třídy S více místa než kdykoliv předtím, a to nejen v prodloužené verzi Long. Každý může využívat svůj osobní prostor vlastním konkrétním způsobem, ale pohodlně a bezpečně dojedou do svého cíle. Za to odpovídají použité nové technologie jako aktivní systém pérování se skenováním vozovky MAGIC BODY CONTROL, převratné asistenční systémy, ionizace vzduchu, klimatizovaná sedadla s masážní funkcí či zábavní systémy s prostorovým zvukem.

Hybridní dieselová jednotka S 300 BlueTEC hybrid nabízí ve spojení s automatickou převodovkou 7G-TRONIC PLUS vysoký výkon při neuvěřitelné spotřebě 4,4 litru na 100 km. Ekologický provoz zaručuje také hybridní benzínová verze S 400 HYBRID. Tradiční osmiválce reprezentuje jednotka S 500 a dynamický model S 63 AMG s biturbo motorem o výkonu 430 kW. Pro nejnáročnější je zde V12 varianta S 600 a absolutní vrchol nabídky, model S 65 AMG s výkonem 463 kW.

Vůz nové třídy S jednoduše nepřehlédnete. V designu jeho exteriéru se spojují stylová vyrovnanost a sportovní elegance. I když je tento sedan v klidu, vzbuzuje dojem, že může kdykoliv vyrazit do sprintu. Výrazně energické linie, trojrozměrná mřížka chladiče se čtyřmi žaluziemi a inovativní vysoce výkonné čelní LED světlomety charakterizují špičkovou technickou povahu třídy S a pomáhají zdůrazňovat jeho postavení jednoho z nejlepších světových sedanů.

Souhra konvexních a konkávních povrchů propůjčují vozu sportovní dynamiku. Zadní část je vhodně zakončena sportovními a současně elegantními liniemi a její šířka zdůrazňuje působivý dojem z vozu. Nová trojitá dvoubarevná LED koncová světla jakoby vystupovala z krytu zavazadlového prostoru a ve tmě je na ně jedinečný pohled

V interiéru naleznete nepřekonatelnou atmosféru pohody a luxusu. Podstatou atmosféry bohatě prostorného interiéru je to, že se vše podřizuje tomu, abyste se cítili pohodlně, uvolněně a abyste se byli schopni podle potřeby soustředit na práci. Díky svým vzájemně harmonicky sladěným materiálům a barevným schématům se tento exkluzivně vyhlížející interiér prezentuje jako krásně modelovaný celek. Pozornost upoutávají zřetelná řemeslná dovednost v praxi a ušlechtile vyhlížející povrchové úpravy.

Jedním z nápadných prvků je dřevěné lemování obíhající kolem celého interiéru. Ve spojení s modernistickým designem vyjadřuje pocit prostornosti a klidu. Vysoce kvalitní ovládací prvky z hliníku společně s metalízovým povrchem spínačů s perleťovým efektem jsou jasným poznávacím znakem kvality Mercedes-Benz.

Teplé, bílé osvětlení interiéru a nadstandardní ambientní osvětlení s výběrem ze sedmi barevných nálad navozují pocit čistého komfortu. Zdroje světla jsou umístěny stylově a diskrétně po celém interiéru - například osvětlují prohlubně madel a přední prostor pro nohy cestujících. Inovativní zobrazovací jednotka v prostoru řidiče, rovněž patřičně osvětlena, což zahrnuje přístrojovou desku a hlavní jednotku, sestává ze dvou velkých TFT displejů s úhlopříčkou 31,2 centimetru.

Ve vozu nové třídy S nikdy neztrácíte čas. Každý cestující může během jízdy hodnotně využívat čas, ať již pro práci, nebo pro "nabití" - s nataženýma nohama. U vozů nové třídy S ve verzi s dlouhým rozvorem kol lze zadní sedadla na přání vybavit skládacím stolkem a držákem nápojů, 230voltovou zásuvkou a nebudou vás obtěžovat žádné rušivé pohledy zvenčí, protože lze skla tónovat.

Třída S se dodává se špičkovými dieselovými, benzínovými i hybridními jednotkami a také ve sportovních verzích AMG.

Svou spotřebou pouhých 4,4l/100 km okouzlí model S 300 BlueTEC hybrid kombinující dieselový čtyřválec o výkonu 150 kW a elektromotor dodávající 20 kW.

Čiště vznětová šestiválcová verze S 350 BlueTEC díky svému vysokému výkonu 190 kW, plynulému chodu a tažné síle nabízí nenucenou vynikající dynamiku při spotřebě pouhých 5,5l/100 km.

Zážehová verze S 500 s osmiválcovým motorem BlueDIRECT disponuje výkonem 335 kilowattů a dokáže vyvinout točivý moment 700 Nm. Integrovaný systém ECO stop/start vám umožní ušetřit palivo. Model s dlouhým rozvorem lze také vybavit V12 jednotkou S 600 o výkonu 390 kW.

Alternativní pohonný systém S 400 HYBRID s výkonem 225+20 kW splňuje všechny požadavky na pohonný systém třídy S. Spojením benzínového motoru V6 a elektromotoru pracuje ještě ekologičtěji a dosahuje spotřeby jen 6,3l/100 km.

Pokud chcete náročnou trasu projet co nejrychleji, je pro vás verze S 63 AMG. Motor AMG o objemu 5,5 litru V8 biturbo a výkonu 430 kW udělá z třídy S nekompromisní supersportovní limuzínu při udržení výjimečného komfortu. Pro fanoušky velkoobjemových motorů je zde pak S 65 AMG o dlouhém rozvoru s šestilitrovým dvanáctiválcem o výkonu 463 kW. Samozřejmostí je i úprava exteriéru. Mezi úchvatné detaily patří výrazný, pro AMG charakteristický design čelní masky s lesklými, černými deflektory, bočními prahovými nástavci a zadní maskou, vše s vysoce kvalitními, chromovanými detaily ve stříbrné barvě.

Standardem pro třídu S je sedmistupňová automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS. Předností je zvýšený jízdní komfort, větší požitek z jízdy a nižší spotřeba paliva.  Její plynulé řazení ani nezaznamenáte, a díky nižší rychlosti otáčení motoru se dále snižuje už tak nízká hladina hluku. Změna převodových stupňů jako ve Formuli 1: Pomocí páček řazení DIRECT SELECT na volantu řidič může řadit ručně, aniž by musel sundat ruce z volantu. Pomocí páky řazení DIRECT SELECT na volantu lze pohodlně zvolit převodové režimy P, R, N a D. Pro modely AMG se dodávají sportovní 7stupňové převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT a PLUS. Pro model S 350, S 500 a S 63 AMG je k dispozici pohon všech kol 4MATIC.

Standardní povozek AIRMATIC zajišťuje optimalizaci hluku a vibrace pneumatik a vynikající jízdní dynamiku za každé situace - i když je povrch vozovky nerovný. Příplatkový aktivní systém pérování MAGIC BODY CONTROL přináší bezkonkurenční jízdní komfort díky tomu, že se zcela přizpůsobuje stavu vozovky ještě před tím, než se kola dostanou do styku s nerovným povrchem. Funkce ROAD SURFACE SCAN využívá stereo kameru k podrobnému snímání stavu vozovky před vozidlem. Na základě snímků a údajů o stavu vozovky systém vypočítá vhodnou strategii přizpůsobení tlumení každého kola tak, aby vozidlo nerovný povrch vozovky zvládlo co možná nejlépe. Tato strategie je pak uvedena do praxe osvědčeným systémem pérování ABC (Active Body Control) s integrovanou funkcí Continous Damping Control tak účinně, že vibrace jsou uvnitř vozu téměř nepostřehnutelné. Hydraulický systém samovyrovnávání navíc udržuje karoserii vozidla v konstantní výšce nezávisle na hmotnosti nákladu.

V interiéru jsou samozřejmostí vyhřívaná elektricky ovládaná sedadla vepředu, které lze doplnit o ventilaci nebo o pohodlnou verzi, která přináší také masážní funkce. Klimatizace THERMOTRONIC nabízí individuálním zastavení klimatu ve třech různých režimech a lze ji rozšířit i na zadní sedadla. Ta lze s balíčkem první třídy proměnit v plnohodnotnou kancelář se stolky, ledničkou, zásuvkami a možností zcela posunout sedadlo spolujezdce a použít jej pro odložení nohou.

Díky příplatkové prosklené střeše interiér působí mimořádně jasným a příjemným dojmem a dodá vám pocit prostornosti na jakémkoli sedadle. Střecha se dá otevřít v různých polohách, které do vozidla přirozeně přivádějí různé množství čerstvého vzduchu podle vašeho přání. Síťový deflektor vzduchu odvádí pryč rušivé turbulence a příjemně snižuje hladinu hluku. Dvoudílné roletové protisluneční clony v barvě vybavení lze zavřít dotykovým ovládáním, pokud je sluneční světlo příliš silné.

Třída S je výstavkou technologií Mercedes-Benz. Široká paleta bezpečnostní a asistenčních systémů tvoří Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Kontrola vzdálenosti DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat vozidlo v určené vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu při požadované rychlosti. Nyní jsou její funkce rozšířeny začleněním nové funkce STEER CONTROL, která pomáhá řidiči v udržení se v jeho pruhu.

Aktivní asistent udržování vozidla v jízdním pruhu Active Lane Keeping Assist nepřetržitě sleduje značky na vozovce. Jakmile řidič nechtěně opustí určený jízdní pruh, je varován diskrétním vibrací volantu a zvukovým signálem. Budou-li nekontrolovaně přejížděny nepřerušované čáry, lze tomu zabránit aktivním brzděním, takže bude vozidlo vráceno do určeného jízdního pruhu.

Aktivní hlídání mrtvého úhlu Active Blind Spot Assist používá radar a sleduje mrtvé úhly vlevo, vpravo, po straně a za vozidlem při rychlostech mezi 30 a 250 km/h. Pokud systém zjistí jiné vozidlo ve svém dosahu, rozsvítí se v příslušném vnějším bočním zrcátku výstražný trojúhelník. Jestliže řidič toto varování přehlédne a začne přejíždět do jiného jízdního pruhu, dokáže systém ESP aktivně zasáhnout a zavést vozidlo zpět do jeho pruhu.

Systém kontroly bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST při rychlosti od 60 do 200 km/h analyzuje jízdní styl řidiče, a jakmile zaznamená odchýlení od běžného stylu řízení, varuje řidiče prostřednictvím zvukového a vizuálního signálu.

Brzdový asistent BAS PLUS s asistentem Cross-Traffic v situacích vyžadujících prudké zkracuje brzdnou dráhu. Systém dodá brzdový tlak nezbytný pro dotčenou nebezpečnou situaci ihned poté, co řidič zabrzdí. Cross Traffic je schopen rozpoznávat dopravu a chodce křižující dráhu před vozidlem a následně posílit brzdnou sílu vyvíjenou řidičem.

Modulární brzdový systém ADAPTIVE BRAKE zvyšuje výkony vozu, pokud jde o trakci, jízdní bezpečnost a snadný provoz, protože doplňuje základní funkce ABS a brzdového asistenta BAS o další pohodlné a bezpečnostní funkce, jako jsou asistent rozjezdu do kopce a funkce HOLD. Spolu se sledováním vzdálenosti před vozidlem vpředu COLLISION PREVENTION ASSIST zabraňuje srážce.

V případě blížící srážky systém PRE-připraví cestující i samotné vozidlo na případný náraz a podpoří ochranný účinek bezpečnostních pásů a airbagů. Princip reverzního vtlačení cestujících do jejich sedadel byl přenesen i na zadní sedadla.

Maximální osvětlení s vynikající energetickou účinností a dlouhou životností poskytují vysoce výkonné LED světlomety, ty přizpůsobují distribuci světla jízdním podmínkám a díky tomu významně přispívají k bezpečnému řízení. Systém Adaptive Highbeam Assist Plus automaticky reguluje dálková světla plynulým přechodem a nastavuje dosah potkávacích světlometů podle potřeby, aby neoslňoval jiná vozidla.

Systém nočního vidění Night View Assist Plus dokáže zmírnit rizika neosvětlené, neznámé silnice, divokých zvířat nebo stěží viditelných chodců tak, že řidiči umožní "vidět potmě". Kamera pracující společně se dvěma infračervenými LED světlomety přenáší obraz objektů, které by řidič jinak mohl přehlédnout, na displej na palubní desce.

Aktivní parkovací asistent s funkcí PARKTRONIC a zadní kamerou pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa (podél chodníku nebo na parkovištích) a usnadňuje parkování. Aktivně řídí vozidlo na parkovací míst, takže řidič nemusí otáčet volantem a ani brzdit. Příplatková 360° kamera zahrnuje i kamerový systém, který monitoruje prostory po stranách vozidla a před vozidlem a přenáší tyto obrazy na displej systému COMAND. Čtyři kamery jsou inteligentním způsobem propojeny s ovládací jednotkou a poskytují řidiči pohled na vozidlo a jeho bezprostřední okolí z ptačí perspektivy.

Multimediální systém COMAND Online je hlavní předností nové telematické generace. Zahrnuje internetový prohlížeč a kombinuje všechny zvukové, telefonní a navigační funkce. Díky optimalizovanému operačnímu systému je ovládání tlačítky a integrovanou klávesnicí snazší a inteligentnější než kdykoli dříve, lze použít také hlasové ovládání LINGUATRONIC. Vše se promítá na rozměrný 31,2 cm displej.

Podporovány jsou DVD/CD, SD karty, USB, Aux-in, Bluetooth, integrované harddiskové úložiště s možností uložit digitální hudbu. Za příplatek je k dispozici plná integrovaná podpora mediálních přehrávačů jako iPhone, DAB rádio, DVB-T tuner, telefonní modul pro přední i zadní sedadla a individuální zábavní systém pro zadní sedadla.

Systém Live Traffic Information automaticky integruje dopravní informace do navigačního systému. Dále je možné uložení/importování/zobrazení osobních bodů zájmu na mapě a výpočet pěti alternativních tras. Tzv. funkce Navitainment neboli navigace spojená se zábavou (Google Maps, Drive Information), systém nouzového volání Mercedes-Benz a aplikace Mercedes-Benz Apps (počasí, místní vyhledávání, stahování tras prostřednictvím Google, zprávy, Facebook, internetové rádio, vyhledávání hotelů apod.) jsou rovněž součástí nového multimediálního systému COMAND Online.

Pro maximální hudební zážitek jsou k mání dva audio systému Burmester, s 13 reproduktory o výkonu 640 W nebo 24 reproduktory s celkovým výkonem 1520 W. Burmester High-End s 3D prostorovým zvukem změní každou písničku v nezapomenutelný zážitek.