Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy C sedan

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nová generace třídy C přináší fascinující designové i technologické prvky. Oproti minulé generaci narostla ve všech směrech, přesto díky moderním materiálům výrazně ztratila na hmotnosti. Spolu s výtečnou aerodynamikou a výkonnými efektivními motory Mercedes-Benz je tak nový sedan třídy C ještě úspornější.

Třída C přichází s nevídanými možnostmi výbavy a individualizace. Máte radši honosnou eleganci nebo sportovní vzezření? S několika designovými liniemi a širokou paletou barev a kol si vyberete variantu dle vašeho vkusu. Bezpečnostní, informační i zábavní systémy jsou ve své kategorii unikátem a mnohé prvky už byly úspěšně otestovány v nové třídě S. Hlavním vylepšením je vzduchový podvozek AIRMATIC pro tu nejlepší komfortní i dynamickou jízdu.

Sedan třídy C je dostupný s pěti benzínovými motory a třemi dieselovými motory. Základem je benzínový motor C 180 se šestistupňovým manuálem, sedmistupňový automat je k dispozici ke každé jednotce. Diesel C 220 Bluetec oslňuje kombinovanou spotřebou pouhé 4 litry na 100 km. K mání je i hybridní C 300 Bluetec Hybrid. Vrcholné benzínové jednotky C 300 a C 400 se dodávají s pohonem všech kol 4MATIC.

Design třídy C svou sebevědomou elegancí a dynamickým linkami a hranami jasně vyjadřuje současný styl Mercedes-Benz. Společné estetické prvky sdílí s nejvyšší třídou S.

Přídi dominuje výrazná maska a nárazník, jejichž vzhled definuje designová a výbavová linie. Můžete si vybrat jak klasickou mřížku s hvězdu Mercedes-Benz na kapotě s linií EXCLUSIVE, tak sportovní masku s hvězdou uprostřed s linií AVANTGARDE. Maximálně dynamický vzhled poskytuje vrcholná linie AMG.

Charizma vozu tvoří také ostře řezané světlomety s volitelnou LED technologií a boční linie končící v kompaktně řešené zádi.

Interiéru dominují vysoce kvalitní materiály ve vkusném, inteligentním i sportovním designu s kruhovými kapličkami ukazatelů i výdechů klimatizace. Velký centrální displej slouží informačnímu, bezpečnostnímu a zábavnímu systému. Samozřejmostí je výběr z několika variant sedadel, volantů, čalounění, materiálu přístrojové desky a výplní dveří.

Nový sedan třídy C oproti svému předchůdci má o 80 mm prodloužený rozvor (2840 mm), je o 95 mm delší (4686 mm) a 40 mm širší (1810 mm). Přesto díky nejnovějším výrobním technologiím a materiálům mezigeneračně ztratil 100 kilogramů. Spolu se špičkovou aerodynamikou se součinitelem odporu pouze 0,24 a širokou paletou efektivních motorů je také ještě více úsporný.

Nabídka benzínových agregátů startuje přeplňovanou šestnáctistovkou C 180 o výkonu 115 kW a spotřebou pouhých 5 litrů na 100 km a pokračuje dvoulitry C 200, C 250 a C 300 4Matic. Vrcholný model C 400 4 Matic má 245 kW.

Zážehové motory reprezentují oblíbené 2,2L jednotky C 220 Bluetec a C 250 Bluetec se 125, respektive 150 kW. Motor C 220 oslňuje kombinovanou spotřebou pouze 4L/100 km. C 300 Bluetec Hybrid pak ke 150 kW dieselovému agregátu přidává také elektromotor.

Všechny motory se dodávají se sedmistupňovou automatickou převodovkou 7G-TRONIC PLUS s funkcí ECO start/stop a s možností volby páčky volantu DIRECT SELECT. Verze C 180, C 200 a C 220 lze pořídit také se šestistupňovým manuálem.

Odpružení AGILITY CONTROL s volitelnými aktivními tlumiči jízdě dodává mimořádný komfort, stejně jako prvotřídní dynamiku. Přepínačem AGILITY SELECT si vyberete z pěti jízdních režimů dle vašich preferencí. Pro ten nejlepší požitek z jízdy pak k nadstandardní výbavě patří vzduchové odpružení AIRMATIC s plně nastavitelnou charakteristikou tlumičů.

Samozřejmostí je přítomnost mnoha bezpečnostních systémů. Adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS umí aktivně udržovat bezpečnou vzdálenost za vozidly vpředu, udržovat vozidlo v jízdním pruhu a varovat řidiče i reagovat na možnou blížící se srážku. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST, mrtvý úhel Blind Spot Assist.

Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu C dodává aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze plynový a brzdový pedál. Vedle parkovacích senzorů je také k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Interiéru dominuje 7“ nebo 8“ palcová obrazovka pro nastavování vozu, navigaci, informace i multimédia. Pro větší pohodlí a bezpečnost lze objednat i průhledový displej (HUD) promítající nejdůležitější informace na čelní sklo před řidiče. Samozřejmostí je podpora připojení telefonů a hudebních přehrávačů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída C nabízí prostorový zvukový systém Burmester o výkonu 590 W.