Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz Econic

cena na vyžádání
Poptat vůz

Vůz Econic od Mercedes-Benz je optimálně připraven čelit úskalím, která představuje práce v oblasti distribuce na krátkou vzdálenost. Díky koncepci nízkého nástupu pro rychlý a bezpečný nástup a výstup a zvýšení účinnosti pracovních postupů, panoramatickému sklu umožňujícímu výjimečnou viditelnost, pneumatickým a plně proskleným křídlovým dveřím na straně obrubníku, krátkému rozvoru umožňujícímu větší svobodu pohybu a mnoha dalším inovativním nápadům je Econic vysoce účinným speciálním vozidlem.

Kabina Alu-Space-Cage pro vůz Econic je inovativním řídícím centrem: je vyrobena z lehkého hliníku a spojuje minimální hmotnost s maximální bezpečností. Splňuje aktuální evropské normy nárazové zkoušky ECE R29/2. Tato kabina je k dispozici ve dvou variantách. Vysoká kabina poskytuje dostatek místa k pohybu díky postranní světlé výšce ve standardní kabině 193 cm a komfortním podmínkám pro členy posádky. Nízká kabina se hodí tam, kde je zapotřebí malá výška vozidla: díky nízké kabině vozidlo bez problémů projede i nízkými městskými tunely a podobně.

Bez ohledu na zamýšlené použití vozu Econic jeho interiér ukazuje, jak může inteligentní design zvýšit produktivitu. Všechny funkce se zaměřují na jediný cíl: aby každý pracovní den proběhl bez potíží. Kabina byla celkově vylepšena a upravena tak, aby více vyhovovala podmínkám každodenní práce. Mezi nové vlastnosti s intuitivnějším ovládáním patří přístroje, volant zahrnující multifunkční tlačítka, příslušenství s vestavěnými držáky na nápoje nebo uspořádání sedadel. Prvotřídní výkonná motorová brzda se snadno aktivuje pomocí páčky po pravé straně sloupku volantu. Palubní deska je rovněž nová. Zobrazují se na ní všechny důležité informace o stavu vozidla prostřednictvím vyspělého TFT displeje. Existuje možnost instalace přídavné obrazovky, která se propojí s případnými kamerami instalovanými na přídavném zařízení (pokud existuje). A nadstandardní navigační systém poskytuje řidiči aktuální dopravní informace.

S novým vozem Econic se díky množství inovativních řešení zvýší účinnost a výrazně se sníží emise. To je hlavní náplní technologie BlueEFFICIENCY Power. Pod tímto názvem společnost Mercedes-Benz spojuje technologie, které přispívají k udržitelnosti, kompatibilitě se životním prostředím, snižování emisí CO₂ a hospodárnosti paliva. Splňování požadavků nové emisní normy Euro VI je jen malou součástí. Základem dosažení ambiciózních cílů týkajících se technologie BlueEFFICIENCY Power je nové hnací ústrojí s účinnými vznětovými motory, samočinná převodovka s novým softwarem Eco a dále optimalizovaná technická řešení, jako je nová poloha nápravy s optimalizovanou hmotností. Díky vysoké spolehlivosti, kratším prostojům, delším servisním intervalům a snížení nákladů na opravy a údržbu je Econic ještě hospodárnější. Nová generace motorů BlueEFFICIENCY Power umožňuje snížení spotřeby paliva až o 4 procenta. Navzdory vyšší hmotnosti vozidla v důsledku přídavných komponentů Euro VI je užitečné zatížení konstantní díky systémům k optimalizaci hmotnosti.