Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz Atego

cena na vyžádání
Poptat vůz

S novými motory, mnoha novými technickými opatřeními a výbavami přináší nové Atego do distribuční dopravy vyšší hodnotu, použití a efektivitu.

Hodnota: nové Atego dodává rozhodujícím hodnotám ještě větší důraz – protože v sobě má nejen výrazné vlastnosti svého předchůdce, nýbrž tyto silné stránky dále zdokonaluje: vysokou kvalitu, vynikající spolehlivost a konstrukci s dlouhou životností.

Použití: Atego bylo vždy dokonalé pro své použití, díky dalším výbavám je nové Atego jako na míru přizpůsobené požadavkům dnešní distribuční dopravy. Ještě větší ergonomie a komfort, silné motory Euro VI, Mercedes PowerShift 3 a mnoho dalších výbav představují strhující zážitek z jízdy.

Efektivita: až o 5 %* nižší spotřeba, snížené náklady na údržbu a FleetBoard ® EcoSupport představují jen několik málo vlastností nového Atega – tak je při každé dodávce extra porce efektivity na palubě.

Nově konstruovaný, výrazný vzhled Atega hovoří jasně: od nárazníku přes světlomety pro denní svícení a aerodynamicky konstruované, nápadné linie vozu až ke střeše – vše nové, vše jednotné a vše typické pro Mercedes-Benz.

Nově konstruované kabiny dodávají Ategu nejen výrazný, nezaměnitelný vzhled, nýbrž přesvědčí také působivými vnitřními hodnotami: Atego je dostupné ve třech různých variantách kokpitu pro perfektní orientaci na daný účel použití, které v kombinaci s novým sdruženým přístrojem, novým multifunkčním volantem a pohodlnými sedadly zaručují vysoký komfort při jízdě i při práci. Všechny ovládací prvky a úložné prostory jsou ergonomicky uspořádané a umožňují jednoduchou obsluhu.

Nové 4 a 6válcové motory, které mají vyšší výkon a nižší spotřebu – za příplatek dodávaná automatizovaná převodovka Mercedes PowerShift 3, která jízdu usnadní i za těžkých podmínek.

Silné, spolehlivé, hospodárné – nové 4válcové a 6válcové řadové motory s vysokým točivým momentem zajišťují vynikající předpoklady pro použití nového Atega v lehké distribuční dopravě: 4válcové motory poskytují se svým zdvihovým objemem 5,1 l výkon až 170 kWa maximální točivý moment až 900 Nm. A 6válcové motory se zdvihovým objemem 7,7 l dosahují výkonu až 220 kWa točivého momentu 1200 Nm. Tyto motory Euro VI, dodávané ve standardní výbavě, pracují se vstřikovacím tlakem až 2400 barů. Díky tomu mohou svou sílu rozvinout bez zpoždění – a sice přesně tak, jak je požadováno prostřednictvím pedálu akcelerace. K dalším výhodám nových motorů patří spontánní odezva a vysoce tichý chod. Nová motorová brzda* s brzdným výkonem až 235 kW navíc zaručuje vysokou bezpečnost. Za příplatek je dodáván vysoce výkonný systém motorové brzdy s brzdným výkonem až 300 kW. Předehřev paliva, dodávaný v rámci příplatkové výbavy, zaručí bezproblémový chod i při extrémně nízkých teplotách.

Pro velmi vysokou orientaci na použití je k dispozici Atego s 6, 8 nebo 9stupňovou převodovkou. V kombinaci s perfektně sladěnými hnacími nápravami a širokým výběrem převodových variant nabízí nové Atego pro každou přepravní úlohu v lehké distribuční dopravě silný a hospodárný pohon se spontánní odezvou.