Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Výkonný a pracovitý – nový Sprinter je víc než jen vozidlo. Je to pravý partner, na kterého se můžete ve všem spolehnout a který Vám důsledně pomáhá dosáhnout Vašich cílů.

Pro velmi specifické výzvy je zde mnoho variant podvozku Sprinter. Ať už pracujete v jakémkoliv odvětví, Sprinter Chassis lze přizpůsobit podle vašich individuálních požadavků, možnosti nástaveb jsou nekonečné.

Co se týká spolehlivosti, kvality, bezpečnosti, flexibility, hospodárnosti, udržitelnosti a servisu – je vůz Sprinter již od roku 1995, kdy položil základy daného segmentu, jasným lídrem na trhu.

Díky výkonným, přesto úsporným motorům (od 6,7l/100 km), doživotní garanci mobility MobiloVan, 7stupňové automatické převodovce 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě, rozmanitým možnostem výbav i novým bezpečnostním sadám a sadám BlueEFFICIENCY splní nový Sprinter Vaše vysoké nároky do puntíku.

Nový Sprinter je na první pohled vozem Mercedes-Benz. Výraznou masku s třemi lamelami a rozměrnou třícípou hvězdou si s jinou značkou nespletete. Bi-xenonové světlomety a LED světla pro denní svícení ještě více zexkluzivňují design vozu. Jsou důkazem, že se i dodávka nejvyšší třídy může chlubit přitažlivým vzhledem.

Se třemi rozvory náprav, dvěma variantami kabiny řidiče a dvěma výškami nápravy představuje nový Sprinter podvozek ideální řešení pro Vaši přepravu.

Ve standardní kabině řidiče je dostatek místa až pro tři osoby a umožňuje na podvozek zabudovat nástavbu až 4,7 metru dlouhou v případě nízkého rámu.

Musíte-li ve Vašem podniku přepravovat kromě nákladu také osoby, bude pro Vás nejlepším řešením přepravy podvozek Sprinter s dvojkabinou, který stále poskytuje 3,3 metru délky pro nástavbu, ale zároveň uveze až 7 osob díky rozměrné čtyřmístné lavici v druhé řadě a dvojsedadle spolujezdce.

S prostorným a ergonomicky kvalitně ztvárněným designem interiéru splňuje vnitřní prostor nejvyšší nároky na funkčnost, kvalitu a komfort. Početné odkládací prostory poskytují dostatek úložného prostoru pro vše, co potřebujete k práci. Při vysoké nebo supervysoké střeše poskytuje dodatečný odkládací prostor mezi střechou a stropem nad řidičem dodatečný úložný prostor.

Volant ve standardní výbavě má nastavitelnou výšku a sklon a lze jen individuálně nastavit podle požadavků a výšky řidiče. Nadstandardní multifunkční volant se zesíleným věncem a chromovými doplňky zvyšuje aktivní bezpečnost a pohodlí. Praktická řadicí páka je umístěna ergonomicky ve středové konzole, což šetří cenný prostor v kabině.

Vedle standardně dodávaného potahu sedadel „Tunja“ je k mání čalounění z černé koženky. Jako nadstandard mohou být všechny modely vybaveny elektrickým vyhříváním sedadel a luxusními odpruženými sedadly pro řidiče a spolujezdce. Nadstandardně dodávaná luxusní sedadla s nastavením úhlu sedáku a dalšími možnostmi individuálního nastavení a mechanickou bederní opěrkou pomáhají řidiči a spolujezdci zůstat uvolněnými, především na dlouhých cestách. K tomu přispívají i opěrky rukou, které lze nastavit do různých úhlů.

S pokrokovým dieselovým čtyřválcovým motorem CDI OM 651 (k dispozici o výkonech 70, 95 a 120 kW), vynikajícím šestiválcovým vznětovým motorem CDI V6 OM 642 s výkonem 140 kW a benzínovým čtyřválcem s výkonem 115 kW stanovuje Sprinter nové standardy ekonomické účinnosti a udržitelnosti.

Díky emisním normám Euro5b+ sk. III a Euro 6 a rovněž sadě BlueEFFICIENCY nyní můžete podstatně snížit svou spotřebu paliva, až k 6,7 litru na 100 km. Díky motorům BlueTEC s inovativní technologií SCR také snížíte emise oxidů dusíku. Navíc verze NGT umožňuje použití zemního plynu s výběrem monovalentního pohonu na zemní plyn nebo bivalentního přepínatelného pohonu na zemní plyn a benzin.

Jako první a jediné dodávkové vozidlo ve své třídě nabízí nový Sprinter se 7stupňovou automatickou převodovku 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě efektivitu, kultivovanou jízdu a jízdní komfort na úrovni osobního vozu. Díky inovativní technologii se zvyšuje efektivita řazení a tím přispívá k nižší spotřebě paliva. Standardem je také šestistupňová ručně řazená převodovka ECO Gear a automatická převodovka NAG W5A 380.

Volitelně dostupné sady podvozku včetně vzduchového odpružení s regulací výšky uzpůsobí vozidlo pro nejrůznější požadavky. Sprinter se standardně dodává s pohonem zadních kol. Pokud potřebujete dodávku dostat do náročného terénu, je pro vás k dispozici pohon všech kol – zařaditelný, i s redukcí převodovky, regulací rychlost z kopce a pneumatikami s terénním vzorkem.

Sprinter ve své třídě disponuje bezprecedentní bezpečnostní a asistenční výbavou a technologiemi. Jako první dodávkové vozidlo má Sprinter ve standardní výbavě stabilizaci směru jízdy při poryvech bočního větru, která cíleným přibrzďováním pomáhá udržet se v jízdním pruhu. Jeho inovativní systém regulace jízdní dynamiky ADAPTIVE ESP zohledňuje naložení vozidla, aby správně dávkoval aktivní brzdné zásahy. Mimo jiné je rozšířen o dvě důležité funkce: Brake Disc Wipe a Electronic Brake Prefill. Asistent pro rozjíždění do kopce umožňuje snadnější rozjíždění do svahů. Příplatkový tempomat má zabudovaný aktivovatelný omezovač rychlosti SPEEDTRONIC.

Díky sadě bezpečnostních systémů, která je unikátní v segmentu dodávkových vozidel, se Sprinter nemusí stydět před žádným osobním vozem. Jedním z vrcholů bezpečnostních asistentů je COLLISION PREVENTION ASSIST jako součást sady jízdních asistentů. Tento systém vizuálně a akusticky varuje při příliš malém odstupu od vozidla nebo při překážce před Vámi a podporuje Vás při nouzovém brzdění. V sadě je také asistent dálkových světel a asistent jízdy v pruzích.

Parkovací asistent PARKTRONIC vpředu a vzadu, s akustickou signalizací a vizuální informací ve zpětném zrcátku a na přístrojové desce, ulehčuje parkování. Vnější zrcátko Sprinteru je doplněno standardním širokoúhlým zrcátkem a integrovaným ukazatelem směru. K dispozici je také elektrické ovládání a vyhřívání.

Nejkvalitnější osvětlení a zvýšenou bezpečnost garantují bi-xenonové reflektory a LED světla pro denní svícení a odbočování. Řidiče v případě srážky chrání čelní airbag, u spolujezdce za příplatek. Ty lze doplnit i o okenní a hrudní airbagy.

Optimální podmínky pro řidiče a spolujezdce zajistí vysoce výkonný vytápěcí a ventilační systém, nadstandardem je klimatizační systém TEMPMATIC.

Pro zábavu na palubě lze využít rádio Audio 10 podporující USB, Aux, SD karty a Bluetooth nebo vyšší systém Audio 15 s velkým 5,8“ displejem, který lze rozšířit o navigační systém Becker MAP PILOT.