Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Výkonný a pracovitý – nový Sprinter je víc než jen vozidlo. Je to pravý partner, na kterého se můžete ve všem spolehnout a který Vám důsledně pomáhá dosáhnout Vašich cílů.

Pokud vaše společnost kromě nákladu přepravuje i osoby, je částečně prosklená skříňová dodávka Sprinter Mixto pro vás tím pravým dopravním řešením. Spojuje výhody skříňové dodávky a mikrobusu. S velkorysým prosklením za sloupkem B, pohodlným nastupováním, kvalitními sedadly a množstvím prostoru poskytuje druhá řada prvotřídní pohodlí. A bude-li třeba, lze zadní sedadla bleskově vyndat.

Co se týká spolehlivosti, kvality, bezpečnosti, flexibility, hospodárnosti, udržitelnosti a servisu – je vůz Sprinter již od roku 1995, kdy položil základy daného segmentu, jasným lídrem na trhu.

Díky výkonným, přesto úsporným motorům (od 6,3l/100 km), doživotní garanci mobility MobiloVan, 7stupňové automatické převodovce 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě, rozmanitým možnostem výbav i novým bezpečnostním sadám a sadám BlueEFFICIENCY splní nový Sprinter Vaše vysoké nároky do puntíku.

Nový Sprinter je na první pohled vozem Mercedes-Benz. Výraznou masku s třemi lamelami a rozměrnou třícípou hvězdou si s jinou značkou nespletete. Bi-xenonové světlomety a LED světla pro denní svícení ještě více zexkluzivňují design vozu. Jsou důkazem, že se i dodávka nejvyšší třídy může chlubit přitažlivým vzhledem.

Se třemi rozvory, čtyřmi délkami a třemi výškami nákladového prostoru a čtyřmi délkami nástavby je možné přizpůsobit nový Sprinter Mixto přesně Vašim požadavkům pro přeprav nákladu i osob najednou.

Do prosklené části druhé řady lze umístit dvou- nebo třímístné sedadlo, s loketními opěrkami za příplatek. V kombinaci s dvojsedadlem spolujezdce vepředu tak Mixto uveze až 6 osob. Prostor posádky a nákladu lze oddělit přepážkou. Za ní stále zůstává až 4 metry místa pro náklad (extra dlouhá verze).

Standardem jsou rozměrné posuvné dveře na pravé straně, posuvné dveře na levé straně nákladového prostoru jsou k dispozici jako nadstandardní výbava. Dvoukřídlé zadní dveře se automaticky uzamykají na své 180° zarážce – nadstandardně i do úplného otevření k boční stěně. Funkce elektrického uzavírání, elektrické posuvné dveře, elektrický práh pro posuvné dveře a bezklíčový systém KEYLESS ENTRY & SLIDE s automatickým otvíráním ještě více usnadňují vaši práci.

Na základě vozu Sprinter je možné realizovat nejrůznější nástavby, například policejní vozy nebo vozy pro záchrannou službu.

S prostorným a ergonomicky kvalitně ztvárněným designem interiéru splňuje vnitřní prostor nejvyšší nároky na funkčnost, kvalitu a komfort. Početné odkládací prostory poskytují dostatek úložného prostoru pro vše, co potřebujete k práci. Při vysoké nebo supervysoké střeše poskytuje dodatečný odkládací prostor mezi střechou a stropem nad řidičem dodatečný úložný prostor.

Volant ve standardní výbavě má nastavitelnou výšku a sklon a lze jen individuálně nastavit podle požadavků a výšky řidiče. Nadstandardní multifunkční volant se zesíleným věncem a chromovými doplňky zvyšuje aktivní bezpečnost a pohodlí. Praktická řadicí páka je umístěna ergonomicky ve středové konzole, což šetří cenný prostor v kabině.

Vedle standardně dodávaného potahu sedadel „Tunja“ je k mání čalounění z černé koženky. Jako nadstandard mohou být všechny modely vybaveny elektrickým vyhříváním sedadel a luxusními odpruženými sedadly pro řidiče a spolujezdce. Nadstandardně dodávaná luxusní sedadla s nastavením úhlu sedáku a dalšími možnostmi individuálního nastavení a mechanickou bederní opěrkou pomáhají řidiči a spolujezdci zůstat uvolněnými, především na dlouhých cestách. K tomu přispívají i opěrky rukou, které lze nastavit do různých úhlů.

S pokrokovým dieselovým čtyřválcovým motorem CDI OM 651 (k dispozici o výkonech 70, 95 a 120 kW), vynikajícím šestiválcovým vznětovým motorem CDI V6 OM 642 s výkonem 140 kW a benzínovým čtyřválcem s výkonem 115 kW stanovuje Sprinter nové standardy ekonomické účinnosti a udržitelnosti.

Díky emisním normám Euro5b+ sk. III a Euro 6 a rovněž sadě BlueEFFICIENCY plus nyní můžete podstatně snížit svou spotřebu paliva, až k 6,3 litru na 100 km. Díky motorům BlueTEC s inovativní technologií SCR také snížíte emise oxidů dusíku. Navíc verze NGT umožňuje použití zemního plynu s výběrem monovalentního pohonu na zemní plyn nebo bivalentního přepínatelného pohonu na zemní plyn a benzin.

Jako první a jediné dodávkové vozidlo ve své třídě nabízí nový Sprinter se 7stupňovou automatickou převodovku 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě efektivitu, kultivovanou jízdu a jízdní komfort na úrovni osobního vozu. Díky inovativní technologii se zvyšuje efektivita řazení a tím přispívá k nižší spotřebě paliva. Standardem je také šestistupňová ručně řazená převodovka ECO Gear a automatická převodovka NAG W5A 380.

Volitelně dostupné sady podvozku včetně vzduchového odpružení s regulací výšky uzpůsobí vozidlo pro nejrůznější požadavky. Sprinter se standardně dodává s pohonem zadních kol. Pokud potřebujete dodávku dostat do náročného terénu, je pro vás k dispozici pohon všech kol – zařaditelný, i s redukcí převodovky, regulací rychlost z kopce a pneumatikami s terénním vzorkem.

Sprinter ve své třídě disponuje bezprecedentní bezpečnostní a asistenční výbavou a technologiemi. Jako první dodávkové vozidlo má Sprinter ve standardní výbavě stabilizaci směru jízdy při poryvech bočního větru, která cíleným přibrzďováním pomáhá udržet se v jízdním pruhu. Jeho inovativní systém regulace jízdní dynamiky ADAPTIVE ESP zohledňuje naložení vozidla, aby správně dávkoval aktivní brzdné zásahy. Mimo jiné je rozšířen o dvě důležité funkce: Brake Disc Wipe a Electronic Brake Prefill. Asistent pro rozjíždění do kopce umožňuje snadnější rozjíždění do svahů. Příplatkový tempomat má zabudovaný aktivovatelný omezovač rychlosti SPEEDTRONIC.

Díky sadě bezpečnostních systémů, která je unikátní v segmentu dodávkových vozidel, se Sprinter nemusí stydět před žádným osobním vozem. Jedním z vrcholů bezpečnostních asistentů je COLLISION PREVENTION ASSIST jako součást sady jízdních asistentů. Tento systém vizuálně a akusticky varuje při příliš malém odstupu od vozidla nebo při překážce před Vámi a podporuje Vás při nouzovém brzdění. V sadě je také asistent dálkových světel, asistent jízdy v pruzích a asistent hlídání mrtvého úhlu.

Parkovací asistent PARKTRONIC vpředu a vzadu, s akustickou signalizací a vizuální informací ve zpětném zrcátku a na přístrojové desce, ulehčuje parkování. Ještě vyšší bezpečnost a pohodlí zajistí zadní parkovací kamera. Vnější zrcátko Sprinteru je doplněno standardním širokoúhlým zrcátkem a integrovaným ukazatelem směru. K dispozici je také elektrické ovládání a vyhřívání.

Nejkvalitnější osvětlení a zvýšenou bezpečnost garantují bi-xenonové reflektory a LED světla pro denní svícení a odbočování. Řidiče v případě srážky chrání čelní airbag, u spolujezdce za příplatek. Ty lze doplnit i o okenní a hrudní airbagy.

Optimální podmínky pro řidiče a spolujezdce zajistí vysoce výkonný vytápěcí a ventilační systém, nadstandardem je klimatizační systém TEMPMATIC.

Pro zábavu na palubě lze využít rádio Audio 10 podporující USB, Aux, SD karty a Bluetooth nebo vyšší systém Audio 15 s velkým 5,8“ displejem, který lze rozšířit o navigační systém Becker MAP PILOT.