Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Výkonný a pracovitý – nový Sprinter je víc než jen vozidlo. Je to pravý partner, na kterého se můžete ve všem spolehnout a který Vám důsledně pomáhá dosáhnout Vašich cílů.

Pokud chcete dopravit cestující k cíli nejen spolehlivě, ale i s veškerým komfortem, potom je pro Vás mikrobus Sprinter Kombi jako stvořený: s kombinací sedadel pro 2 až 9 osob, inovativními nápady ohledně výbavy, pohodlným nastupováním do prostoru pro cestující a komfortním místem pro řidiče.

Ať už se bude jednat o klubové vozidlo, vozidlo pro hotelovou kyvadlovou dopravu, taxislužbu nebo vozidlo cestovní kanceláře, k přepravě pracovních týmů, nebo vozidlo v sociálních službách, rozsáhlá bezpečnostní výbava zajistí, abyste si Vy i Vaši pasažéři mohli užít příjemnou a pohodlnou jízdu.

Co se týká spolehlivosti, kvality, bezpečnosti, flexibility, hospodárnosti, udržitelnosti a servisu – je vůz Sprinter již od roku 1995, kdy položil základy daného segmentu, jasným lídrem na trhu.

Díky výkonným, přesto úsporným motorům (od 6,3l/100 km), doživotní garanci mobility MobiloVan, 7stupňové automatické převodovce 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě, rozmanitým možnostem výbav i novým bezpečnostním sadám a sadám BlueEFFICIENCY splní nový Sprinter Vaše vysoké nároky do puntíku.

Nový Sprinter je na první pohled vozem Mercedes-Benz. Výraznou masku s třemi lamelami a rozměrnou třícípou hvězdou si s jinou značkou nespletete. Bi-xenonové světlomety a LED světla pro denní svícení ještě více zexkluzivňují design vozu. Jsou důkazem, že se i dodávka nejvyšší třídy může chlubit přitažlivým vzhledem.

Se třemi rozvory, čtyřmi délkami a třemi výškami nákladového prostoru a čtyřmi délkami nástavby je možné přizpůsobit nový Sprinter Kombi přesně Vašim požadavkům pro přeprav až devíti osob a jejich nákladu.

U mikrobusu Sprinter je variabilita mimořádně důležitá. Ať už se sedadlem pro jednoho spolujezdce nebo dvojsedadlem, dvojmístným nebo třímístným lavicovým sedadlem pro prostor pro cestující: s mikrobusem Sprinter máte k dispozici četné varianty osazení sedadly, které lze díky rychlouzávěrům snadno demontovat nebo přestavit. Pokud to úkol vyžaduje, stane se z prostoru pro cestující osazeného sedadly několika pohyby rukou nákladový prostor umožňující přepravu objemných předmětů až do 14 m3.

Standardem jsou rozměrné posuvné dveře na pravé straně, posuvné dveře na levé straně nákladového prostoru jsou k dispozici jako nadstandardní výbava. Dvoukřídlé zadní dveře se automaticky uzamykají na své 180° zarážce – nadstandardně i do úplného otevření k boční stěně. Funkce elektrického uzavírání, elektrické posuvné dveře, elektrický práh pro posuvné dveře a bezklíčový systém KEYLESS ENTRY & SLIDE s automatickým otvíráním ještě více usnadňují vaši práci.

S prostorným a ergonomicky kvalitně ztvárněným designem interiéru splňuje vnitřní prostor nejvyšší nároky na funkčnost, kvalitu a komfort. Početné odkládací prostory poskytují dostatek úložného prostoru pro vše, co potřebujete k práci. Při vysoké nebo supervysoké střeše poskytuje dodatečný odkládací prostor mezi střechou a stropem nad řidičem dodatečný úložný prostor.

Volant ve standardní výbavě má nastavitelnou výšku a sklon a lze jen individuálně nastavit podle požadavků a výšky řidiče. Nadstandardní multifunkční volant se zesíleným věncem a chromovými doplňky zvyšuje aktivní bezpečnost a pohodlí. Praktická řadicí páka je umístěna ergonomicky ve středové konzole, což šetří cenný prostor v kabině.

Vedle standardně dodávaného potahu sedadel „Tunja“ je k mání čalounění z černé koženky. Jako nadstandard mohou být všechny modely vybaveny elektrickým vyhříváním sedadel a luxusními odpruženými sedadly pro řidiče a spolujezdce. Nadstandardně dodávaná luxusní sedadla s nastavením úhlu sedáku a dalšími možnostmi individuálního nastavení a mechanickou bederní opěrkou pomáhají řidiči a spolujezdci zůstat uvolněnými, především na dlouhých cestách. K tomu přispívají i opěrky rukou, které lze nastavit do různých úhlů.

S pokrokovým dieselovým čtyřválcovým motorem CDI OM 651 (k dispozici o výkonech 70, 95 a 120 kW), vynikajícím šestiválcovým vznětovým motorem CDI V6 OM 642 s výkonem 140 kW a benzínovým čtyřválcem s výkonem 115 kW stanovuje Sprinter nové standardy ekonomické účinnosti a udržitelnosti.

Díky emisním normám Euro5b+ sk. III a Euro 6 a rovněž sadě BlueEFFICIENCY plus nyní můžete podstatně snížit svou spotřebu paliva, až k 6,3 litru na 100 km. Díky motorům BlueTEC s inovativní technologií SCR také snížíte emise oxidů dusíku. Navíc verze NGT umožňuje použití zemního plynu s výběrem monovalentního pohonu na zemní plyn nebo bivalentního přepínatelného pohonu na zemní plyn a benzin.

Jako první a jediné dodávkové vozidlo ve své třídě nabízí nový Sprinter se 7stupňovou automatickou převodovku 7G-TRONIC PLUS v příplatkové výbavě efektivitu, kultivovanou jízdu a jízdní komfort na úrovni osobního vozu. Díky inovativní technologii se zvyšuje efektivita řazení a tím přispívá k nižší spotřebě paliva. Standardem je také šestistupňová ručně řazená převodovka ECO Gear a automatická převodovka NAG W5A 380.

Volitelně dostupné sady podvozku včetně vzduchového odpružení s regulací výšky uzpůsobí vozidlo pro nejrůznější požadavky. Sprinter se standardně dodává s pohonem zadních kol. Pokud potřebujete dodávku dostat do náročného terénu, je pro vás k dispozici pohon všech kol – zařaditelný, i s redukcí převodovky, regulací rychlost z kopce a pneumatikami s terénním vzorkem.

Sprinter ve své třídě disponuje bezprecedentní bezpečnostní a asistenční výbavou a technologiemi. Jako první dodávkové vozidlo má Sprinter ve standardní výbavě stabilizaci směru jízdy při poryvech bočního větru, která cíleným přibrzďováním pomáhá udržet se v jízdním pruhu. Jeho inovativní systém regulace jízdní dynamiky ADAPTIVE ESP zohledňuje naložení vozidla, aby správně dávkoval aktivní brzdné zásahy. Mimo jiné je rozšířen o dvě důležité funkce: Brake Disc Wipe a Electronic Brake Prefill. Asistent pro rozjíždění do kopce umožňuje snadnější rozjíždění do svahů. Příplatkový tempomat má zabudovaný aktivovatelný omezovač rychlosti SPEEDTRONIC.

Díky sadě bezpečnostních systémů, která je unikátní v segmentu dodávkových vozidel, se Sprinter nemusí stydět před žádným osobním vozem. Jedním z vrcholů bezpečnostních asistentů je COLLISION PREVENTION ASSIST jako součást sady jízdních asistentů. Tento systém vizuálně a akusticky varuje při příliš malém odstupu od vozidla nebo při překážce před Vámi a podporuje Vás při nouzovém brzdění. V sadě je také asistent dálkových světel, asistent jízdy v pruzích a asistent hlídání mrtvého úhlu.

Parkovací asistent PARKTRONIC vpředu a vzadu, s akustickou signalizací a vizuální informací ve zpětném zrcátku a na přístrojové desce, ulehčuje parkování. Ještě vyšší bezpečnost a pohodlí zajistí zadní parkovací kamera. Vnější zrcátko Sprinteru je doplněno standardním širokoúhlým zrcátkem a integrovaným ukazatelem směru. K dispozici je také elektrické ovládání a vyhřívání.

Nejkvalitnější osvětlení a zvýšenou bezpečnost garantují bi-xenonové reflektory a LED světla pro denní svícení a odbočování. Řidiče v případě srážky chrání čelní airbag, u spolujezdce za příplatek. Ty lze doplnit i o okenní a hrudní airbagy.

Optimální podmínky pro řidiče a spolujezdce zajistí vysoce výkonný vytápěcí a ventilační systém, nadstandardem je klimatizační systém TEMPMATIC. V nadstandardní výbavě naleznete také rozvod topení do prostoru pro cestující. Klimatizaci lze také rozšířit do zadní části vozu.

Pro zábavu na palubě lze využít rádio Audio 10 podporující USB, Aux, SD karty a Bluetooth nebo vyšší systém Audio 15 s velkým 5,8“ displejem, který lze rozšířit o navigační systém Becker MAP PILOT.