Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Město má nového hrdinu. Mercedes-Benz Citan Kombi svou univerzálností a přizpůsobivostí reaguje na množství požadavků kladených na městský dodávkový automobil. Ideálně se hodí pro dopravu cestujících a jejich objemných zavazadel a nákladu. Usnadní vám život, ať už podnikáte v jakémkoliv oboru.

Prosklená dodávka s druhou řadou sedadel Citan Kombi se vyrábí v dlouhém provedení s rozvorem 2697 mm a délce 4321 mm. Uveze pohodlně pět pasažérů a 2,4 m3 nákladu, nebo při sklopené zadní lavici až 3 m3. Nabízí vysokou užitečnou hmotnost 710 kg. Posuvné dveře i na obou stranách a zadní prosklené výklopné dveře umožní pohodlný přístup.

Interiér dodávky Citan Kombi má výbavu dosahující vysokého standardu, která vytváří příjemné prostředí, díky němuž se usnadňuje a zpříjemňuje plnění pracovních povinností. Dodává se také s řadou komfortních a bezpečnostních funkcí.

Řada vznětových i zážehových motorů od 55 po 84 kW má to správné řešení pro specifické požadavky přepravy a oslní spotřebou od 4,3l/100 km.

Nejmodernější dodávka pro přepravu osob a jejich nákladu Citan Kombi je důkazem, že i pracovní vozidlo může mít líbivý design. Citan dává najevo svou příslušnost ke značce Mercedes-Benz výraznou maskou chladiče s dvěma lamelami a rozměrnou třícípou hvězdou. Sportovně vypadají přední nárazník a světlomety s denním svícením dále zvyšují dojem z vozidla.

Citan Kombi má délku 4321 mm a rozvor 2697 mm. Při převážení pěti pasažérů uveze 2,4 m³ nákladu, při sklopení zadní řady dokonce 3 m³ při užitečné hmotnosti 710 kg. Výška nákladového prostoru je 1255 mm.

Protože lze standardní zadní sedadlo rozdělené v poměru 1/3 : 2/3 sklopit, umožňuje převážení i větších předmětů. Spolu se zcela do roviny sklopných sedadlem spolujezdce lze získat ložnou délku až 2,8 metru. Nadstandardní kryt zavazadlového prostoru se skládá ze dvou pohyblivých částí a zakrývá celý zavazadlový prostor.

Přední dveře mají široký úhel otevření, aby se usnadnilo nastupování a vystupování. Standardní prosklené posuvné dveře vpravo a volitelné posuvné dveře vlevo umožňují dobrý přístup do nákladového prostoru. Standardní prosklené výklopné dveře umožňují pohodlné nakládání. Příplatkové dvoukřídlé zadní dveře usnadňují nakládání a vykládání vozidla díky širokému úhlu otevření, zejména tehdy, když jde o velké předměty, jako je Europaleta. Křídla dveří se aretují v 90stupňové poloze a lze je otevřít až do 180 stupňů.

Interiér Citanu okouzluje příjemným prostředím, v němž se velice dobře pracuje. Manuálně nastavitelné sedadlo řidiče a výškově nastavitelný volant umožňují precizní vyladění jízdního komfortu. Snadno čitelný sdružený přístroj s indikátorem optimálního řazení podporuje hospodárnou jízdu. Koncepce odkládacích prostor poskytuje mnoho úložného prostoru, dobře dostupného i během jízdy. Systém vytápění a větrání ve standardní výbavě vytváří příjemné pracovní klima.

Při spojení vysoké dynamiky, nízké spotřeby paliva a ohromujících jízdních vlastností máte z jízdy prostě radost: ať už v husté městské dopravě, kde budete těžit z obratnosti Citanu, nebo při jízdě mimo město či na dálnici, kde si můžete plně vychutnat jeho sílu. Aby Citan dokázal splnit požadavky, které jsou na něj kladeny, jsou k dispozici jak vznětové motory s vysokým točivým momentem, které jsou nabízeny s výkonem 55 kW, 66 kW a 81 kW a spotřebou od 4,3l/100km, tak i zážehový motor s 84 kW.

V závislosti na motoru bude skříňová dodávka Citan vybavena buď pětistupňovou, nebo šestistupňovou převodkou, s řadicí pákou umístěnou na středové konzoli ve snadném dosahu řidiče.

Pro Mercedes-Benz samozřejmostí jsou pokročilé bezpečnostní a asistenční funkce: elektronický stabilizační systém ADAPTIVE ESP, přední i boční airbagy pro obě sedadla, asistent rozjíždění do kopce Start-off Assist, akustický asistent parkování, světelný a dešťový senzor nebo světla pro denní svícení. Citan je k dispozici jen s pohonem předních kol. Díky malému průměru otáčení 12,4 m se může řidič cítit v městském provozu uvolněněji.

Z komfortních funkcí využijete rádio s podporou USB, Aux-in, Bluetooth a CD, palubní počítač, manuální klimatizaci, loketní opěrku s úložnou schránkou, elektrické ovládání oken či vyhřívaná elektrická zpětná zrcátka.