Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Kupé třídy E je výrazné a originální. Více než kdykoli předtím je nyní ztělesněním civilizovaného sportovního charakteru. Mírně zaoblené boky kopírují nezaměnitelný profil kupé. Výrazná přední část s velkými vstupními vzduchovými kanály a příčnými výztuhami v nárazníku zcela přeměňuje charakteristický vzhled "dvojitého světlometu". Mřížka chladiče s jednou lamelou a hvězdou Mercedes uprostřed dodává vozu dynamičtějšího ducha a sportovní charakter. 

Koncepce harmonického designu exteriéru je zachována i v interiéru a pokračuje exkluzivními designovými prvky. Třítubusové číselníky, barevný displej v designu plochého rámu, analogové hodiny i celá palubní deska s novým lemováním působí dojmem elegantního klidu.

Široká paleta vznětových i zážehových motorů poskytuje maximální sílu a agilitu při nejvyšším jízdním komfortu a s minimální spotřebou. Motor E 250 CDI si vystačí pouze s 4,5l paliva na 100 km, vrcholem nabídky je model E 500 s motorem V8 o výkonu 300 kW.

Vzhled nového kupé třídy E slaví dynamického ducha na nejvyšší úrovni. Přepracovaná přední část, silná boční část a mohutná zadní část určují standardy inovativního designu kupé.

Výrazná přední část nového kupé třídy E s velkými vstupními vzduchovými kanály a příčnými výztuhami v nárazníku zcela přeměňuje charakteristický vzhled "dvojitého světlometu". Mřížka chladiče s jednou lamelou a rozměrnou třícípou hvězdou uprostřed dodává vozu dynamičtějšího ducha a sportovní charakter.

Nízká linie střechy a vizuálně rozšířená zadní část s dvoubarevnými koncovými světly založenými na LED technologii optických vláken vytváří nezaměnitelné proporce klasického kupé. Vůz dále zdůrazňuje svou jedinečnost ve svém segmentu tím, že vynechává B-sloupky, což umožňuje plné otevření všech čtyř okének; ve spojení s dveřmi bez rámu má vozidlo sportovní a zároveň elegantní profil, který je pro kupé značky Mercedes-Benz typický.

Široká řada líbivých laků a slitinových kol umožňuje zákazníkům přizpůsobit exteriér jejich osobním preferencím. Chcete-li vyzvednout sportovní charakter a dynamický výkon svého kupé třídy E ještě více, pomocí sady AMG a AMG Plus zdůrazníte dynamické tvary agresivními nárazníky, koly a výfukovým systémem.

Třída E kupé zážehové i vznětové motory s výkony a spotřebou ladící s jakýmkoliv jízdním stylem a preferencemi.

Nabídka dieselových jednotek začíná u řadových čtyřválcových jednotek s technologií vysokotlakého (2000 barů) vstřikování nafty Common rail a úspornými postupy BlueEFFICIENCY. Jednotky E 220 CDI a E250 CDI dodávají výkon 125 a 150 kW, přitom si vystačí s pouhými 4,5 litry nafty na 100 km. Šestiválcový motor E 350 BlueTEC nabízí 185 kW.

Pokud se rozhodnete pro benzínové varianty, E 200 a E250 s optimalizovaným řadovým čtyřválcovým motorem s objemem 2,0 litru vás udiví svým špičkovým výkonem 135/150 kW při velmi nízké spotřebě pod 6 l/100km. Šestiválcové zážehové motory BlueDIRECT díky dvojici turbodmychadel disponují vysokou mírou dynamické reakce a výkonem 185 kW (E 300) a 225 kW (E 350). Vrcholem nabídky je E 500 s motorem BlueDIRECT poskytujícím výkon 300 kW a maximální točivý moment 600 Nm.

Vedle šestistupňového manuálu je u vyšších motorizací ve standardu automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS poskytující nižší spotřeba paliva a prakticky neznatelné řazení. Aktivní pérování AGILITY CONTROL se selektivním tlumícím systémem vnímá vozovku, reaguje na nerovnosti, zvyšuje komfort pneumatik a zajišťuje maximální bezpečnost a požitek z jízdy. K dispozici je i sportovní naladění podvozku.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu E dodává aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze plynový a brzdový pedál. Vedle parkovacích senzorů je také k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Skvělá zábava je standardní součástí třídy E kupé. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci. Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetové služby a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída E kupé nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 450 wattů.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  CLA 180d 7G-DCT kupé

  586 850 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  AMG C 63 S kupé

  1 967 460 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH