Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy CLS

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Třída CLS uvádí rozum a emoce v harmonii. Výjimečnost se prezentuje jako samozřejmost. Krása se snoubí se smysluplností. Právě proto nabízí beze všeho ostychu svoji atraktivitu. Toto čtyřdvéřové kupé značky Mercedes-Benz v sobě jako málokterý jiný automobil spojuje nadčasovou eleganci a výrazný design. Tvary vyjadřující vášeň se setkávají s přesvědčivými technologiemi.

Nejmodernější technologie vznětových i zážehových motorů, převodovek, podvozku a pohonu táhnou třídu CLS k suverénním sportovním výkonům při maximálním komfortu a přitom udržují nízkou hodnotu spotřeby. Mimořádný zážitek zažijete v modelu CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY i v ultimátní verzi CLS 63 AMG.

Suverénně sportovní charakter doplňují progresivní bezpečnostní a asistenční systémy. V interiéru si pak pasažéři dopřávají ten nejvyšší komfort a nejpokročilejší multimediální funkce.

Třída CLS na vás udělá skvělý dojem zevnitř i zvenčí. Její výrazné linie kombinují eleganci s atletickým výkonem v nenapodobitelném stylu.

Charakteristický kupé profil vozu vědomě opouští vše, co jsme kdy viděli. Střešní linie se vzadu ostře svažuje a nízko položená zadní okna zdůrazňují sportovní charakter vozu. Jasný styl a souhra ostrých hran a křivek vytváří umělecký design s velkým estetickým půvabem. Dlouhá, svažující se kapota přechází v masku chladiče s dvěma lamelami a třícípou hvězdou. Výrazná bixenonové světla s LED prvky nepřehlédnete ve dne ani v noci.

Design interiéru třídy CLS rozmazluje všechny smysly. Zdařilá kompozice z ušlechtilého dřeva v různých variantách, jemné kůže a dekoračních doplňků s elegantním povrchem ze stříbrného chrómu nebo černém klavírním laku uspokojí i ty nejvyšší požadavky na design a komfort. Velký barevný displej doplňují elegantní analogové hodiny.

Kupé třídy CLS je vysoce výkonné, přitom však také účinné díky svým motorům s pakety úspory paliva BlueEFFICIENCY.

Nabídka zážehových motorů začíná na řadovém čtyřválce CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY s výkonem 150 kW a spotřebou pouhých 5,1l/100 km. Šestiválec CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY nabízí 195 kW.

Benzínové agregáty představují nové šesti a osmiválcové motory z rodiny BlueDIRECT. Díky inovativním technologiím, jako je přímé vstřikování benzínu, a rychlým, precizně ovládaným tryskám bylo možné dosáhnout výrazného snížení spotřeby paliva a nižších emisí ve srovnání s motory předchozího modelu. V6 verze CLS 350 BlueEFFICIENCY nabízí výkon 225 kW při spotřebě 6,8l/100 km. Osmiválec CLS 500 BlueEFFICIENCY má výkon rovných 300 kW.

Vrcholem je model CLS 63 AMG, který je poháněn 5,5-litrovým dvojitě přeplňovaným motorem AMG V8, který vyvíjí výkon 386 kW a dosahuje maximálního točivého momentu 700 Nm. Výrazně sportovní charakter lze ještě zvýšit přes další sady AMG obsahující ještě agresivnější styling nárazníků a kol a také zvýšení výkonu až na 430 kW v případě verze S-Model.

Standardem je samočinná převodovka 7G-TRONIC PLUS. Nižší spotřeba paliva i díky funkci ECO start/stop a téměř nepostřehnutelné změny rychlostních stupňů přispívají k pohodlnému cestování třídou CLS. Model CLS 63 AMG je spojen se sportovní převodovkou AMG SPEEDSHIFT MCT .Model CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY a CLS 500 BlueEFFICIENCY se dodává i ve verzi s pohonem všech kol 4MATIC.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních sytémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Parkovací systém PARKTRONIC včetně systému Parking Guidance a příplatkové zadní kamery pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa a usnadňuje parkování vydáváním konkrétních pokynů pro řízení. Asistent nočního vidění Plus výrazně zlepšuje viditelnost za tmy a při oslnění vozidly jedoucími v protisměru. Systém dokáže automaticky rozpoznat chodce nebo zvířata a zvýraznit je na displeji.

V interiéru třída CLS nenabízí jen množství prostoru, ale také komfort, kterým vás bude na silnici hýčkat a rozmazlovat. Příplatková sada aktivních ortopedických sedadel zajišťuje boční stabilitu a maximální pohodlí při sezení během jízdy zatáčkami tím, že mění tlak ve vzduchových polštářích opěradel zad a čalounění sedadel pro lepší podepření, a to jak u sedadla řidiče, tak i u sedadla spolujezdce. Na delších cestách vás sedadlo masíruje, aby předešlo únavě zad. Příjemné vnitřní klima zajišťuje automatickou klimatizací THERMATIC či pokročilou THERMOTRONIC.

Skvělá zábava je standardní součástí kupé třídy CLS. Všechny multimediální funkce lze ovládat prostřednictvím přehledného ovladače na centrální konzole, případně můžete použít tlačítka na multifunkčním volantu. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci. Systém AUDIO 50 APS přidává navigační modlu.

Příplatkový systém COMAND ONLINE s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída CLS nabízí čtrnáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 610 wattů.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  CLA 180d 7G-DCT kupé

  586 850 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  AMG C 63 S kupé

  1 967 460 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH