Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy CLA

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nová třída CLA ruší všechna pravidla. Jen pravidla dobrého vkusu ne. Majestátní maska chladiče, energií nabitá silueta a ostré odtrhové hrany se spojují do mimořádného tvaru na rozhraní kompaktního sedanu a kupé.

Maximálně koncentrovaná technologie motoru žene novou třídu CLA k suverénnímu výkonu a přitom udržuje nízkou hodnotu spotřeby. Mimořádný zážitek zažijete v modelu CLA 220 CDI i v ultimátní verzi CLA 45 AMG.

Také moderní sportovní interiér boří všechny zažité představy o kupé a zároveň dopřává pasažérům ten nejvyšší komfort a multimediální funkce. Samozřejmostí je přítomnost nejnovějších bezpečnostních a asistenčních systémů.

Nová třída CLA upoutá Vaši pozornost prolomením zavedených vizuálních konvencí: plynule tvarované plochy rozehrávají nevídanou aerodynamiku. Ve světlometech a masce s jednou lamenou a velkou třícípou hvězdou se zažíhá vášeň pro asfaltovou silnici. Linie střechy, tolik příznačná pro kupé, okna bez rámů a vysoko posazené spodní linie oken. Silně zvýrazněná boční partie s plynulým přechodem k mohutné zádi. Avantgardní vzhled, který evokuje pohyb, i když vůz ještě stojí.

Sportovní sedadla ve standardní výbavě s integrální optikou na všech místech k sezení. Výdechy ventilace připomínají tryskový motor. Sdružený přístroj s designem dvou tubusů je zvýrazněn jasně červenou barvou. Pozornost dále upoutá velký, samostatně umístěný barevný displej.

Třídu CLA lze široce individualizovat liniemi Urban a AMG, sadou Night či interiérovou sadou Exclusive. Už ve standardu je vůz vybaven sportovními sedadly s umělou kůží ARTICO, k výběru je mnoho barev a vzorů. Třídu CLA lze osadit dvěma desítkami různých kol. Prvních dvanáct měsíců prodeje lze také objednat limitovanou Edition 1 s výjimečným vzhledem a výbavou.

Verze CLA 45 AMG přináší přední masku AMG s předním spoilerem v matné titanově šedé barvě, černé deflektory a mřížka chladiče AMG s dvojitou žaluzií, boční prahové nástavce a zadní nárazník s difuzorem a sportovní výfukem AMG s dvojitou chromovanou koncovkou.

Čtyřválcové motory se zdvihovým objemem 1,6 a 2,0 litry jsou postaveny na inovativní a průkopnické technologii. Homogenní přímé vstřikování, proměnlivé řízení ventilů a přeplňování zajišťují vynikající točivý moment a výkon. Spotřeba paliva, objem emisí a vibrace se podařilo výrazně snížit. CLA 180 nabízí 90 kW a ve verzi BlueEFFICIENCY Edition spotřebu pouhých 5l/100 km. CLA 200 nabízí 115 kW a dvoulitrová jednotka CLA 250 155 kW.

Vrcholná benzínová motorizace CLA 45 AMG 4MATIC je vybavena nejvýkonnějším čtyřválcovým turbomotorem na světě s 265 kW. Ty jsou na všechna kola přenášeny 7rychlostní sportovní převodovkou AMG SPEEDSHIFT DCT. Sportovní řízení AMG, sportovní tlumiče AMG, nápravy AMG a vysoce výkonná brzdová soustava AMG garantují řidiči vzrušující a bezpečný sportovní zážitek za každých podmínek.

Nejúspornější verzí je CLA 180 CDI s novým čtyřválcovým vznětovým motorem s přímým vstřikováním. Při výkonu 125 kW oslňuje spotřebou pouze 4,2l/100 km.

Funkce ECO start-stop je integrována do všech typů motorů. Vedle šestistupňového manuálu se pro vybrané motory dodává automatizová dvouspojková převodovka 7G-DCT s volbou jízdních režimů.

Samozřejmostí je přítomnost mnoha bezpečnostních systémů. Tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat navolenou vzdálenost od vozidla před ním, v případě příliš rychle blížícího se vozidla vepředu je navíc varován systémem COLLISION PREVENTION ASSIST.

Blind Spot Assist je schopen detekovat pomocí dvou radarových snímačů ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu CLA dodává zadní parkovací kamera a aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze pedál. Vedle čelních airbagů se vůz dodává i s kolenním airbagem, bočními airbagy vepředu i vzadu a okenními airbagy.

Interiéru dominuje 7palcová obrazovka příplatkového systému COMAND ONLINE, který kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída A nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 500 wattů.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  CLA 180d 7G-DCT kupé

  586 850 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  AMG C 63 S kupé

  1 967 460 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  CLS 400 d 4MATIC

  2 238 900 Kč s DPH