Hoffmann&Žižák

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Prostorné kombi nemusí být nudné. Třída E kombi vás okamžitě upoutá elegantní zádí a svými nápadnými zvýrazněnými tvary vyjadřující silné a dynamické přednosti vozu a jeho moderní techniku. Nesmí chybět pro třídu E typické dvojité světlomety, nyní s elegantním a sportovním designem a LED prvky.

Interiér třídy je dynamický i stylový. Nabízí mnoho luxusních detailů a komfortních funkcí, pokročilé multimediální systémy a špičkovou hudební reprodukci. Individualizaci celého interiéru se meze nekladou. E kombi nabízí nejvyšší úložný prostor mezi kombi vozy, až 1950 litrů.

Široká paleta vznětových i zážehových motorů poskytuje maximální sílu a agilitu při nejvyšším jízdním komfortu a s minimální spotřebou. Ať už Vás žene vpřed ambice sportovní jízdy anebo díky své profesi jezdíte na dlouhé vzdálenosti, třída E kombi má model přesně pro vás. K dispozici je také náhon na všechna kol 4MATIC, hybridní verze BlueTEC HYBRID a sportovní model E 63 AMG s výkonem přes 400 kW.

Přední část nové třídy E je plynulá, s klínovým tvarem kapoty přecházející do okolí chladiče a je vybavena nově navrženými čelními světlomety, pro třídu E typicky zdvojenými. Standardní LED světlomety spojují estetiku a bezpečnost. A expresivní design křídla předních nárazníků poskytují diskrétně sportovní nízkou siluetu.

Horizontálně strukturované zadní svítilny a černé vsadky v kompaktním zadním nárazníku dynamicky zvýrazňují šířku vozidla. Elegantní záď s velkými úložnými možnostmi nabízí mimořádný prostor a důstojný vzhled. Zadní světla jsou vybavena technologií LED, zčásti i optickými vlákny. To umožňuje různou intenzitu osvětlení podle požadavků dotčených osvětlovacích funkcí.

Hlavní devizou kombi je největší ložný prostor ve třídě. 695 litrů v základů a až 1950 litrů při sklopení sedadel dělá z třídy E kombi nekompromisní stěhovák. Díky systému EASY-PACK je uložení a zabezpečení nákladu hračkou. Dodat lze i třetí řada sedadel.

Pro nejkvalitnější materiály a dotek elegance je pro interiér k dispozici sada EXCLUSIVE. Pro pocit individuality nabízí kolekce designo komplexní sadu vybavení pro všechny varianty třídy E: s jedinečnými barevnými úpravami, exkluzivním čalouněním a rafinovanou nadstandardní výbavou můžete vaše vozidlo proměnit ve svůj domov.

Nadčasová estetika linie výbav ELEGANCE se zvenčí odlišuje chromovanými dekorativními prvky, v interiéru potom projeví svoji individualitu a důraz na komfort v podobě dekorativních prvků z vysoce kvalitního kořenového dřeva.

Sportovně zaměřená linie výbav AVANTGARDE (v příplatkové výbavě) vytváří dojem dynamické limuzíny díky svému jedinečnému vzhledu s hvězdou umístěnou v mřížce chladiče se dvěma lamelami a výraznému exteriéru i interiéru

Chcete-li vyzvednout sportovní charakter a dynamický výkon svého kombi třídy E, pomocí sportovní sady AMG zdůrazníte sportovní tvary, zatímco doplňky z AMG Performance Studio poskytují celou řadu možností, jak ještě zvýšit dynamický charakter modelu AMG. Pro maximální dynamický zážitek je zde model E 63 AMG. Tento výjimečný vůz se ze všech úhlů pohledu prezentuje jako model nekompromisně orientovaný na výkon a upoutává svými skvěle sladěnými inovativními designovými prvky jako speciální kola, široce vykrojené nárazníky, nástavce prahů, spoilery, zadní difuzory či výrazné koncovky výfuků.

Třída E nabízí široký výběr zážehových i vznětových motorů, převodovek, pohonů a podvozků vhodných pro jakýkoliv jízdní styl a preference.

Nabídka dieselových jednotek začíná u řadových čtyřválcových jednotek s technologií vysokotlakého (2000 barů) vstřikování nafty Common rail a úspornými postupy BlueEFFICIENCY. Jednotky E 200/220/250 CDI dodávají výkon 100/125/150 kW. Model E 220 CDI si vystačí s pouhými 5 litry nafty na 100 km. Šestiválcové motory E 300 BlueTEC a E 350 BlueTEC nabízí výkon 170, respektive 185 kW.

Pokud se rozhodnete pro benzínové varianty, E 200 a E250 s optimalizovaným řadovým čtyřválcovým motorem s objemem 2,0 litru vás udiví svým špičkovým výkonem 135/155 kW při velmi nízké spotřebě pod 6 l/100km. Šestiválcové zážehové motory BlueDIRECT díky dvojici turbodmychadel disponují vysokou mírou dynamické reakce a výkonem 185 kW (E 300) a 225 kW (E 350). E 500 s motorem BlueDIRECT poskytuje výkon 300 kW a maximální točivý moment 600 Nm. Vrcholem nabídky je sportovní verze E 63 AMG s 5,5litrovým bi-turbo AMG motorem o výkonu 410 kW, který lze ve verzi S model zvýšit ještě na 430 kW.

Pro třídu E lze zvolit i alternativní pohov v podobě hybridního modelu E 300 BlueTEC HYBRID s  výkonem 150 kW a spotřebou pouze 4,4l/100 km díky kombinace vznětového motoru a 20 kW elektromotoru.

Vedle šestistupňového manuálu je u vyšších motorizací ve standardu automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS poskytující nižší spotřeba paliva a prakticky neznatelné řazení. Model AMG je spojen se sportovní skříní AMG SPEEDSHIFT MCT a pružením AMG RIDE CONTROL. V nabídce je také systém vzduchového pružení AIRMATIC. Jednotky E 250 CDI, E 350 BlueTEC, E 300, E 350 a E 500 lze spojit s pohonem 4MATIC. Nově lze pohon všech kol objednat také u vrcholného modelu E 63 AMG.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu E dodává aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze plynový a brzdový pedál. Vedle parkovacích senzorů je také k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Nejvyšší pohodlí v sedadlech zajistí ventilovaná a vytápěná sedadla případně aktivní ortopedická sedadla. Ta disponují nezávislými adaptivními vzduchovými komorami a mohou být optimálně nastavena podle výšky konkrétní osoby. Bočnice sedadla se automaticky a dynamicky nastavují podle jízdní situace. Délku sedáku, bočnice a bederní opěrku lze pneumaticky upravit. Pohodlí dále zvyšuje dynamická masážní funkce v sedmi zónách. O nejvyšší klimatický komfort se stará automatická klimatizace THERMATIC nebo pokročilá THERMOTRONIC s volbou režimů klimatu.

Skvělá zábava je standardní součástí třídy E. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci. Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetové služby a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro vysoký zážitek z hudební produkce třída E nabízí čtrnáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 610 wattů. Nejvyšší volbou je špičkový systém Bang & Olufsen BeoSound AMG s 14 vysoce výkonnými reproduktory, které společně se zesilovačem ICEpower a digitálním procesorem signálu poskytují výkon 1 200 W. Kombinují vynikající technologii s exkluzivním designem, aby byl prožitek z poslechu opravdu úchvatný.

Doporučené vozy skladem

 • Mercedes-Benz
  B 180d Style

  470 690 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  A 200d Style

  494 890 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  B 180d 7G-DCT Style

  494 890 Kč s DPH
 • Mercedes-Benz
  B 180d 7G-DCT Style

  499 730 Kč s DPH