Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy SLC

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nová generace SLC nyní udává tempo.

 

Výrazný vzhled. Maximální výkon. A nezaměnitelný zvuk motoru. Vše je připraveno na ještě intenzivnější zážitek z jízdy. S otevřenou i zavřenou střechou. Při jízdě po rovině i v zatáčkách. Pocit úžasu je zpět.

Jízda s otevřenou střechou v každém ročním období a téměř za každého počasí: díky komfortním, inteligentním řešením nabízeným v nové generace SLC. Sezónu jízdy s otevřenou střechou prodlouží například příplatkový systém vyhřívání v oblasti hlavy a krku AIRSCARF vyvinutý společností Mercedes-Benz.

Protáhlá kapota, krátké převisy.

Silueta vozu SLC nové generace působí s otevřenou i zavřenou střechou atleticky a dynamicky. Pohledy upoutává výrazná záď. Precizně tvarovaný zadní nárazník s integrovanými chromovanými krytkami koncovky výfuku a zadní světla LED brilantně dokreslují celkový vzhled vozidla.

Kultovní vzhled roadsteru podtrhuje sportovní charakter této třídy. Nová generace SLC vykazuje klíčové atributy roadsteru v podobě prodloužené kapoty motoru, kabiny posunuté směrem dozadu a krátké zádě. Výrazný a sportovní vzhled nové generace SLC působí dominantně, i když vozidlo stojí. Tento dojem podtrhuje vyspělá technologie osvětlení v kombinaci s LED Intelligent Light System.
Záď s atleticky tvarovanými blatníky je charakteristická svými výraznými proporcemi. Dynamiku nové generace SLC ztělesňuje zejména zadní nárazník s černým difuzorem a integrovanými koncovkami výfuku.

Mezi propracovanými detaily se vyjímají zejména chromované ovládací prvky s paměťovou sadou nebo headunit se stříbrnými ozdobnými prvky mezi tlačítky. Středová konzola představuje rozhraní mezi řidičem a vozidlem. Kromě svých ryze technických funkcí hraje důležitou roli také díky svému estetickému designovému zpracování, kterým přispívá k celkovému vzhledu interiéru vozidla.
Sportovní ladění podtrhuje nový sportovní volant s perforovanými úchopy nebo volicí páka DIRECT SELECT s nápisem SLC v kombinaci s převodovkou 9G-TRONIC. Mezi další výrazné prvky patří kvalitně zpracovaná sportovní sedadla dodávaná ve standardní výbavě a nové barvy.

Nová generace SLC kombinuje mimořádné jízdní vlastnosti roadsteru s prvky pro každodenní praktickou a tichou jízdu ve stylu kupé. Sklápěcí střechu Vario s elektrohydraulickým ovládáním lze otevřít a zavřít stisknutím tlačítka za méně než 20 sekund. Střechu Vario je možné otevřít a zavřít do rychlosti až 40 km/h – postup musí být zahájen do rychlosti 5 km/h.
 

Panoramatická střecha Vario dodávaná v příplatkové výbavě nabízí výhled vzhůru, i když je zavřená, a přispívá k optickému zvětšení vnitřního prostoru. V kombinaci s MAGIC SKY CONTROL přináší pocit jízdy s otevřenou střechou, i když je střecha zavřená. Skleněná střecha je schopná okamžitě změnit svoji průhlednost a omezit pronikání slunečního záření. Když je sklo ztmavené, interiér vozidla se mnohem méně zahřívá.

Další inovací v nové generaci SLC je automatické oddělení zavazadlového prostoru. Ovládá se tlačítkem ve středové konzole. Automatické oddělení zavazadlového prostoru zjednodušuje ovládání střechy Vario – pokud je oddělení zavazadlového prostoru v horní poloze (pro větší objem zavazadlového prostoru), po otevření střechy se automaticky spustí do dolní polohy.