Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy SL

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Design třídy SL navazuje na tradici a přitom jde vlastní cestou. Tento roadster spojuje skvělé sportovní vlastnosti a nejvyšší možné pohodlí s možností excelentní jízdy s otevřenou střechou pod širým nebem za jakéhokoli počasí díky moderním aerodynamickým a klimatickým technologiím.

Elektricky ovládaná skládací střecha verze za 20 sekund změní elegantní roadster v neméně krásné kupé. Novinkou jsou technologie ztmívací panoramatické střechy MAGIC SKY CONTROL, aktivního odpružení Active Body Control nebo systém adaptivního stírání MAGIC VISION CONTROL, kdy kapalina ostřikovače čelního skla se stříká a rozprašuje přímo před stírátko.

Účinné BlueDIRECT motory s výkonem až 320 kW a převodovka 7G-TRONIC PLUS zaručují vysoký výkon při nízké spotřebě. Pro náročné je zde model AMG. Samozřejmostí je řada asistenčních a bezpečnostních systémů a nevídaná dávka komfortních funkcí a multimediální výbavy.

Průkopnický design nového roadsteru třídy SL bude inspirovat a rozvíjet vize. Jeho stylová elegantní forma, použité prvotřídní materiály a řemeslné zpracování, které věnuje značnou pozornost detailům a vzbuzuje pocit ruční práce, činí z nového roadsteru třídy SL umělecké dílo, které definuje styl.

Klíčovou vlastností nového roadsteru třídy SL je jeho mužné vzezření. Jeho dynamické linie spojující sportovní příď s působivou zádí působí, jako kdyby byly z jednoho kusu, a vypovídají o svých vnitřních hodnotách. Výrazné vstupy vzduchu v předních křídlech umožňují motoru dýchat.

Až už je skládací střecha Vario zavřená nebo otevřená – v novém roadsteru třídy SL se úspěšně realizuje návrhářský cíl, jímž je dosažení holistické estetiky, a harmonická interakce mezi pokrokem a tradicí.

Exkluzivní barevné povrchové úpravy a četné nové vzory sportovních kol zvýrazňují dobře vyvážené proporce tohoto luxusního sportovního vozu.

Plně skládací, elektricky ovládaná střecha vario od Mercedes-Benz je standardní výbavou, která promění váš roadster ve sportovní kupé pouhým stisknutím tlačítka a za méně než 20 sekund. Jako příplatková výbava je k dostání také tónovaná panoramatická střecha vario se svinovací clonou nebo střecha vario s funkcí MAGIC SKY CONTROL. Díky ní skleněná střecha změní odstín z tmavé barvy na průhlednou a zpět během několika sekund pouhým stisknutím tlačítka. Řidič i spolujezdec si mohou užívat výhled na nebe i při zavřené střeše. Se zatmaveným sklem se výrazně snižuje ohřev interiéru vozidla.

Ohřev v úrovni krku AIRSCARF prodlužuje sezónu kabrioletů tím, že umožňuje jízdu s otevřenou střechou Vario i při nízkých venkovních teplotách. Po stisknutí tlačítka se rozběhnou malé ventilátory na zadní straně opěrek hlav, aby uvedly do pohybu vzduch, který se pak zahřívá a vychází otvorem v přední části sedadla. Ohřívá krk jako neviditelná šála.

Elegantní interiér vyvolává dojem svým dokonalým designem. Zkosená přístrojová deska plynule navazuje na okenní linku dveří, a tak vytváří celek; současně je ergonomická a v inteligentním kontaktu s řidičem. Větrací otvory v přední ploše svým „turbínovým vzhledem“ připomínají tradici historických sportovních vozů Mercedes-Benz.

Třípaprskový multifunkční sportovní volant s galvanizovanými paprsky je ve spodní části zploštělý a také on se snaží připomenout estetiku závodního sportu. Totéž platí o přístrojovém panelu s barevným displejem a kruhovými přístroji klasického typu, včetně vystouplých kruhových rámečků a podsvícených stupnic. Luxusní charakter posiluje množství prvků lemování z ušlechtilého dřeva nebo hliníku. Design pohodlných sedadel mluví sám za sebe. Standardní čalounění kombinující textilie a černé kůže nebo každá z volitelných kožených variant nejen báječně vypadá, ale i zmírňuje zahřátí od slunce.

Nové motory BlueDIRECT V6 a V8 pro nový roadster třídy SL jsou právě takové, aby vám poskytly čistý požitek z řízení tohoto roadsteru. Jsou optimálně vyladěné tak, aby splnily požadavky kladené na tento typ vozidla. Využívají špičkovou technologii a kombinují hladké charakteristiky běhu s ekologickou efektivitou, nedostižnou obratnost a jízdní dynamikou. V6 motor s dvěma turbodmychadly SL 400 nabízí výkon 245 kW při spotřebě 7,3l/100km, SL 500 BlueEFFICIENCY je vybaven biturbo osmiválcem o výkonu 320 kW.

Systém aktivního odpružení ABS (Active Body Control) poskytuje maximální jízdní pohodlí v kombinaci se zlepšenou jízdní dynamikou dosahovanou součinností aktivního odpružení a pasivního odpružení. Systém Direct-Steer s elektrickým posilovačem řízení (EPS) a proměnným převodem řízení umožňuje lepší manévrování díky proměnnému poměru řízení, jakož i sportovnější a dynamičtější chování v ostrých zatáčkách a zlepšené manévrování díky lepší obratnosti při změnách směru. Standardem je sedmistupňová automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS.

Speciální kapitolou jsou verze AMG. SL 63 AMG je dodáván s V8 biturbo motorem s objemem 5,5 litru, výkonem 395 kW a točivým momentem 800 Nm. V modelu SL 65 AMG trůní ultimátní motor V12 biturbo s objemem 6 litrů, výkonem 463 kW a točivým momentem 1 000 Nm. Sportovní podvozek AMG a 7stupňová sportovní převodovka AMG SPEEDSHIFT MCT se čtyřmi jízdními programy slibují maximální sportovní zážitek. Díky agresivnímu stylingu – masivním přívodů vzduchu, sportovní masce difuzéru, spoileru, výraznému výfukovému systému a rozměrným širokým kolům – vypadají modely AMG dynamicky, i když právě nejsou v pohybu.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Parkovací systém PARKTRONIC včetně systému Parking Guidance a příplatkové zadní kamery pomáhá řidiči s hledáním parkovacího místa a usnadňuje parkování vydáváním konkrétních pokynů pro řízení. Asistent nočního vidění Plus výrazně zlepšuje viditelnost za tmy a při oslnění vozidly jedoucími v protisměru. Systém dokáže automaticky rozpoznat chodce nebo zvířata a zvýraznit je na displeji.

Aktivní dynamicky tvarovaná sedadla se obzvlášť dobře přizpůsobují individuálním potřebám sezení. Nepřetržitě se přizpůsobují jízdní situaci, masírují zádové svaly a snižují riziko úrazu v případě nehody. Ambientní osvětlení vytváří v noci ve vozidle příjemný efekt nepřímého osvětlení. Svítící povrchy přístrojového panelu a prvků spodního lemování dveří, jakož i zadního lemování, vytvářejí jedinečnou atmosféru. Automatický klimatizační systém THERMOTRONIC umožňuje řidiči a spolujezdci přizpůsobit klima příslušných sedadel tak, aby vyhovovalo jejich individuálním požadavkům.

Přístrojové desce dominuje standardně dodávaný multimediální systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinující internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro zážitek z hudební produkce třída SL nabízí čtrnáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 600 wattů. Nejvyšší volbou je špičkový systém Bang & Olufsen BeoSound AMG s 12 vysoce výkonnými reproduktory. Kombinují vynikající technologii s exkluzivním designem, aby byl prožitek z poslechu opravdu úchvatný.