Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy E kabriolet

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Nový kabriolet třídy E přináší fascinující požitek z jízdy. Spojuje v sobě progresivní design, inovativní technologie, výjimečné ovládání a mimořádnou aerodynamiku. Jízda s otevřenou střechou je možná nejen v létě díky deflektoru vzduchu namontovaného na konstrukci střechy, speciálního systému proti průvanu mezi opěrkami hlavy zadních sedadel a pokročilé klimatizaci.

Exklusivní design pokračuje i v interiéru vozidla. Kokpit se stříbrnými vzduchovými kanály, novou palubní deskou se 3 číselníky a integrovaným barevným displejem přímo vyzařuje sportovní charakter. Interiér využívá řadu užitečných systémů a je založen na působivých liniích a pocitu prostornosti, jaký mnoho kabrioletů nenabízí.

Široká paleta vznětových i zážehových motorů poskytuje maximální sílu a agilitu při nejvyšším jízdním komfortu a s minimální spotřebou. Motor E 250 CDI si vystačí pouze s 4,9l paliva na 100 km, vrcholem nabídky je model E 500 s motorem V8 o výkonu 300 kW.

Otevřený nebo zavřený, nový kabriolet třídy E na sebe poutá pozornost, kdekoli se objeví. Jeho elegantní silueta s otevřenou střechou a exkluzivní vzhled exteriéru s klasickou látkovou střechou mu dodávají luxusní nádech a sportovní charakter. Přepracovaná přední část s velkými vstupními vzduchovými kanály s jednou lamelou a hvězda uprostřed, silná boční část a mohutná zadní část určují standardy inovativního designu kabrioletů se sportovním charakterem.

Elektricky ovládaná látková střecha a vizuálně rozšířená zadní část s novými dvoubarevnými koncovými světly založenými na LED technologii optických vláken tvoří nezaměnitelné proporce klasického kabrioletu. Střechu lze otevřít nebo zavřít během 20 sekund při rychlosti vozidla do 40 km/h. Na krátkou vzdálenost lze střechu ovládat i rádiovým dálkovým ovládáním vestavěným do klíče.

Jízda s otevřenou střechou je možná díky unikátní inovaci: inovativní systém sestávající z deflektoru vzduchu namontovaného na konstrukci střechy a speciálního systému proti průvanu mezi opěrkami hlavy zadních sedadel vytlačuje oblouk vzdušného proudu nad oddíl pro cestující.

Zatímco systém AIRCAP zajišťuje, že jste chráněni před vzdušným proudem, systém zahřívání oblasti krku AIRSCARF udržuje příjemnou teplotu v prostoru krku a hlavy. Klima uvnitř vozu, které lze nastavit podle individuálních preferencí, zvyšuje jízdní komfort a chrání řidičovo zdraví. 

Design interiéru podtrhuje hlavní roli vozidla a chlubí se novými dynamickými konturami a dojmem prostornosti, jaké mnoho jiných kabrioletů nenabízí. Kokpit se stříbrnými vzduchovými kanály, novou palubní deskou se 3 číselníky a integrovaným barevným displejem přímo vyzařuje sportovní charakter.

Široká řada líbivých laků a slitinových kol umožňuje zákazníkům přizpůsobit exteriér jejich osobním preferencím. Chcete-li vyzvednout sportovní charakter a dynamický výkon svého kabrioletu třídy E ještě více, pomocí sady AMG a AMG Plus zdůrazníte dynamické tvary agresivními nárazníky, koly a výfukovým systémem.

Třída E kabriolet nabízí zážehové i vznětové motory s výkony a spotřebou ladící s jakýmkoliv jízdním stylem a preferencemi.

Nabídka dieselových jednotek začíná u řadových čtyřválcových jednotek s technologií vysokotlakého (2000 barů) vstřikování nafty Common rail a úspornými postupy BlueEFFICIENCY. Jednotky E 220 CDI a E250 CDI dodávají výkon 125 a 150 kW, přitom si vystačí s pouhými 4,9 litry nafty na 100 km. Šestiválcový motor E 350 BlueTEC nabízí 185 kW.

Pokud se rozhodnete pro benzínové varianty, E 200 a E250 s optimalizovaným řadovým čtyřválcovým motorem s objemem 2,0 litru vás udiví svým špičkovým výkonem 135/150 kW při velmi nízké spotřebě pod 6 l/100km. Šestiválcové zážehové motory BlueDIRECT díky dvojici turbodmychadel disponují vysokou mírou dynamické reakce a výkonem 185 kW (E 300) a 225 kW (E 350). Vrcholem nabídky je E 500 s motorem BlueDIRECT poskytujícím výkon 300 kW a maximální točivý moment 600 Nm.

Vedle šestistupňového manuálu je u vyšších motorizací ve standardu automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS poskytující nižší spotřeba paliva a prakticky neznatelné řazení. Aktivní pérování AGILITY CONTROL se selektivním tlumícím systémem vnímá vozovku, reaguje na nerovnosti, zvyšuje komfort pneumatik a zajišťuje maximální bezpečnost a požitek z jízdy. K dispozici je i sportovní naladění podvozku.

Samozřejmostí je přítomnost řady bezpečnostních a asistenčních systémů. Systém regulace bezpečného odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat stanovenou časovou vzdálenost od vozidla vpředu při jízdě rychlostí 0 až 200 km/h. Při nouzovém brždění asistent BAS PLUS Brake Assist zvyšuje tlak v systému brzd a tím zkracuje brzdnou dráhu.  Je-li zjištěno hrozící nebezpečí srážky a řidič včas nezačne brzdit, brzdový systém PRE-SAFE vydá viditelný a slyšitelný signál, pokud řidič na toto varování nereaguje, aktivuje se nezávislé brždění. Blind Spot Assist je schopen detekovat ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST

Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu E dodává aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze plynový a brzdový pedál. Vedle parkovacích senzorů je také k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Skvělá zábava je standardní součástí třídy E kabriolet. Už standardní systém AUDIO 20 CD s 5,5“ displejem obsahuje vše potřebné pro kvalitní hudební produkci. Příplatkový systém COMAND Online s 7palcovou obrazovkou kombinuje internetové služby a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a přes Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída E kabriolet nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7 s výkonem 450 wattů.