Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz třídy B

Konfigurovat vůz Poptat vůz Ceník ke stažení

Úplná spokojenost díky obrovskému množství možností výběru.

Kamkoliv s novým vozem třídy B pojedete, pojedete stylově. Nová generace je sportovnější a individualističtější než kdykoliv předtím – díky dynamičtějšímu designu předního a zadního spoileru, celé řadě designových a výbavových linií a nadstandardním designovým balíčkům, volně stojícímu displeji pro hlavní jednotku, přístrojové desce se sofistikovaným designem a atraktivním materiálům a barvám v celém vozu.

Charakteristický exteriér vozu třídy B spojuje funkční design a dokonalý sportovní charakter. Tato generace vozů třídy B vypadá ještě dynamičtěji - od nově navržené přední části s jejími vysoce výkonnými LED světlomety po úchvatný zadní spoiler.

Sportovní obrysy vycházející z kapoty klínového tvaru přes střešní sloupky po výrazně sportovní zadní část a široký postoj a zostřená křídla. Jeden pohled stačí, abyste zjistili, že je vůz třídy B něčím velmi výjimečným. Design exteriéru je zcela úmyslně sportovní, což lze dále zdůraznit nadstandardními balíčky a/nebo designovými a výbavovými liniemi.

 

Interiér vozu třídy B vytváří sportovní, elegantní design a vysoce kvalitní materiály. A uspořádání je tak přehledné, že se řidič může soustředit na něco, co možná není tak přitažlivé, ale rozhodně důležitější: na dopravu.U vozů nové třídy B jsou přesto dále zvýšeny exkluzivita, moderní charakter a prostor pro individualizaci. To je možné vidět například na volně stojícím displeji pro hlavní jednotku nebo ukazatelích přístrojové desky se sofistikovaným vzhledem. 
Další předností je nová generace trojramenného volantu s různými odlišnými designy. Pro různé balíčky a designové a výbavové linie jsou k dispozici atraktivní materiály a barvy - od čalounění z látky Venlo nebo brusinkově červené kůže po černou kůži RED CUT. 
Sofistikovaný vzhled doplňují nadstandardní prvky, jako například LED ambientní osvětlení, pro které je k dispozici dvanáct různých barev, výjimečně atraktivní prvky lemování a detaily, jako jsou galvanizované stříbrné chromové spínače pro funkci nastavení elektrických sedadel.

Třída B nabízí široký výběr čtyřválcových motorů nejnovější generace. Vznětové motory B 160/180/200/220 CDI BlueEFFICIENCY díky čtvrté generace technologie vstřikování common-rail a tlakem zvýšeným na 1 800 barů disponují výkonem 66 až 125 kW při výjimečné spotřebě až pod 4l/100 km.

Nově vyvinuté zážehové čtyřválcové motory BlueDIRECT s objemem 1,6 litru jsou vybaveny přímým vstřikováním, variabilním ovládáním ventilů a přeplňováním, díky čemuž dosahují špičkových hodnot točivého momentu a výkonu 90 KW/200 N.m. (B 160) a 115 kW/250 N.m. (B 180) při spotřebě pouze 5,9l/100 km. Dvoulitrové jednotky lze pořídit ve verzi B 200 Natural Gas Drive s přídavnými nádrži na zemní plyn, B 220 4MATIC s 135 kW a pohonem všech kol a vrcholnou verzí B 250 o výkonu 155 kW.

Všechny motory jsou vybaveny funkcí ECO Start/stop a vedle šestistupňového manuálu lze pro vybrané motory pořídit automatizovanou dvouspojkovou převodovka 7G-DCT s volbou jízdních režimů.

Samozřejmostí je přítomnost mnoha bezpečnostních systémů. Tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS pomáhá řidiči udržovat navolenou vzdálenost od vozidla před ním, v případě příliš rychle blížícího se vozidla vepředu je navíc varován systémem COLLISION PREVENTION ASSIST.

Blind Spot Assist je schopen detekovat pomocí dvou radarových snímačů ostatní vozidla v mrtvých úhlech, Lane keeping assist dokáže varovat řidiče, jakmile vozidlo začne neúmyslně opouštět aktuální jízdní pruh. Pozornost řidiče hlídá asistent bdělosti ATTENTION ASSIST. Pro maximálně pohodlné parkování se pro třídu B dodává zadní parkovací kamera a aktivní parkovací systém PARKTRONIC s hledáním vhodného parkovacího místa a automatickým zajetím do mezery, kdy řidič ovládá pouze pedál. Vedle čelních airbagů se vůz dodává i s kolenním airbagem, bočními airbagy vepředu i vzadu a okenními airbagy.

Interiéru dominuje 7palcová obrazovka příplatkového systému COMAND ONLINE, který kombinuje internetový prohlížeč a veškeré audio, video, telefonní, informační a navigační funkce. Umí přehrát data z CD, DVD, SD karty, USB a peřs Bluetooth a AUX-in a disponuje také vlastním 10 GB uložištěm. Díky mediálnímu rozhraní je zaručená plná integrace iPhone a jiných přístrojů. Pro nejvyšší zážitek z hudební produkce třída B nabízí dvanáct 5.1 reproduktorů Harman Kardon Logic7  s výkonem 450 wattů.