Hoffmann&Žižák

Mercedes-Benz Actros SLT

cena na vyžádání
Poptat vůz

Nový tahač Actros do 250 tun je tahač návěsů, který je systematicky zkonstruován a postaven pro dopravu těžkých dlouhých a širokých nákladů po našich silničních sítích. A navíc stanoví nové srovnávací standardy komfortu, výkonu vozidla a flexibility, díky čemuž představuje novou dimenzi těžkotonážní nákladní dopravy. Jeho nové kabiny už na první pohled nabízejí přesně ten komfort pro odpočinek a práci, který vyžaduje těžkotonážní nákladní doprava na každé cestě a při každé přestávce. Díky svým výkonným a spolehlivým motorům vyhovujícím normě Euro VI, standardně dodávanému automatickému řazení Mercedes PowerShift 3 a spojce s turboretardérem disponuje mimořádně odolným systémem pohonu, který potřebujete k provozování těžkotonážní nákladní dopravy.

A právě proto, abyste tento nesmírný výkon mohli spolehlivě využít, vybavili jsme nový tahač Actros do 250 tun obzvlášť robustním podvozkem, odpružením a rámem, které přenášejí poskytovaný výkon s dokonalou přesností na povrch vozovky i při využití plné kapacity. Obrovský a různorodý výběr výbavy a modelů zaručuje maximální flexibilitu a nejlepší přizpůsobení různému koncovému použití prostřednictvím vozidla dokonale zkonfigurovaného pro prakticky každý typ nasazení. Vstupte na palubu a pociťte novou dimenzi těžkotonážní nákladní dopravy.

Moderní pracoviště, atraktivní obytný prostor a stejně velké místo pro klidný spánek – nově navržené kabiny pro nový tahač Actros do 250 tun tuto normu splňují ve všech aspektech. Platí to zejména pro kabinu GigaSpace. Ta nabízí vzrušující způsob jak pocítit novou dimenzi těžkotonážní nákladní dopravy, která se vyznačuje například působivou výškou kabiny* 2,13 m a optimálním poměrem kapacity úložného prostoru a místa pro volný pohyb. Kromě toho 2500 mm široké kabiny GigaSpace a BigSpace nabízejí obzvlášť velkou výšku na straně spolujezdce díky skutečnosti, že jsou úložné schránky nad čelním sklem umístěny více vzadu.

Pokud jde o genezi nového pracoviště, cílem byla lepší ergonomie v kombinaci s praktickými řešeními – a to, co vypadá tak jednoduše, a vytváří tak dobrý pocit po vyjetí na silnici, je ve skutečnosti výsledkem celé řady dokonale přizpůsobených komponent – z hlediska ergonomie a funkce. Tato řešení zahrnují nový prostor řidiče, nová sedadla a nový multifunkční volant. Vše lze ovládat intuitivně a je přesně vyladěno pro tok činností spojených s těžkotonážní nákladní dopravou. Pracovní komfort dále rozšiřuje rozsáhlá řada asistenčních a bezpečnostních systémů, patřících do standardní specifikace nebo dodávaných jako nadstandard. Ke klíčovým faktorům zaručujícím příjemnou atmosféru patří příjemný design interiéru a přitažlivé barevné schéma, osobitý styl a vysoce kvalitní, snadno čistitelné materiály. Existuje též výrazný rozdíl mezi pracovištěm a obytným prostorem. Pečlivě navržený koncept obytného prostoru, zejména nový koncept SoloStar, nabízí maximální relaxaci během přestávek. Nové postele zaručují klidný spánek. Mnohé praktické detaily a nadstandardní koncepty interiéru prohlubují smysl řidiče pro pohodlí a poskytují kabině nádech osobitosti.

Nový tahač Actros do 250 tun je vozidlo pro těžkotonážní nákladní dopravu, které vždy zapůsobí. Protože vám poskytne na silnici takový výkon, jaký potřebujete pro své pracovní úkoly. Den za dnem. A pro každou aplikaci těžkotonážní nákladní dopravy.

Od motorů a chladicího systému, přes spojku s turboretardérem, po systém 16rychlostní převodovky včetně standardně montovaného automatizovaného řazení Mercedes PowerShift 3 – všechny komponenty pro nový tahač Actros do 250 tun jsou vyvinuty tak, aby poskytly vozidlu maximální výkon a jsou charakterizovány obzvlášť odolnou a trvanlivou konstrukcí a vynikající spolehlivostí.

Významnou roli zde hrají nové motory splňující normu Euro VI, s vynikajícím počátečním výkonem. Tyto šestiválcové řadové motory s výkonem až 460 kW, maximálním točivým momentem 3000 Nm a druhým chladicím systémem poskytují solidní ekonomickou základnu pro dosažení všech požadavků na vozidlo pro těžkotonážní nákladní dopravu. Nový tahač Actros do 250 tun je standardně vybaven automatickým řazením Mercedes PowerShift 3, které umožňuje optimálně využít enormní výkon tahače v každé situaci. V kombinaci s „těžkým“ jízdním programem, speciálně zkonfigurovaným pro nasazení těžkotonážní nákladní dopravy a jemně odstupňovanou 16rychlostní převodovkou s konstantním krokem jsou krátké doby řazení s přesnou volbou rychlostních stupňů upravenou pro každou jízdní situaci skutečně působivé.

A další významnou předností nového tahače Actros do 250 tun je neopotřebitelná spojka s turboretardérem. Ta zaručuje maximální výkon při rozjedu nebo manévrování s obzvlášť náročnou kombinací těžkých nákladů a vysokého točivého momentu. Současně slouží jako retardér pro výjimečnou bezpečnost. Ve stručnosti: Přesně přizpůsobená kombinace motoru, převodovky, automatizovaného řazení a spojky s turboretardérem zaručuje spolehlivé využití výkonu nového tahače Actros do 250 tun v prakticky každé jízdní situaci.